Wpis z mikrobloga

i znowu ja


no więc odpaliłem swoją konsolę (slimka) odpalam grę i wiatrak raczej szybko zaczyna WYĆ. gram, gram sprawdzam jaki to ogień się wydostaje przez otwory wentylacyjne, a to jest ledwo ciepłe... Tutaj nie wiem co zrobić, bo konsola nie przerobiona, a bez CFW pewnie nie ustawię ręcznie wiatraków, jeszcze myślę nad rozkręceniem i przedmuchaniem tego, ale winą jest raczej nadgorliwość szpeju...

BTW te oryginalne pady w zestawie okazały się wersjami U, smutna żaba choć nie wiem na ile są gorsze od E.
#ps3
  • 10
@Xardin: bardzo mozliwe ze masz paste do wymiany.

Z tego co pamietam to wszystko jest ok jezeli razem z wysokimi obrotami wiatraka idzie w parze duzo ciepla z wentylatorow. W twojej konsoli cieplo sie gdzies zatrzymuje. Moze to byc miedzy CPU/GPU a heat-sinkiem (opcja latwiejsza w ogarnieciu) lub pod IHSem.

U mnie po wymianie poprzedniej pasty (nie wiem czy byla stockowa czy ktos juz wymienial) temperatury zeszly o okolo 10 stopni.
@Xardin: daj znac czy zmiana pasty tylko na wierzchu pomoże bo jestem ciekaw ( ͡° ͜ʖ ͡°) miałem coś podobnego w refurbie super slimki którą kupiłem parę miesięcy temu, oddałem ją gościowi z powrotem bo w 10 sekund od włączenia przechodziła w tryb odkurzacza. Potem widziałem że jakieś 2 tygodnie później sprzedawał ją ponownie.
@MisPluszowyZWadaWymowy: pomogło ale buczy nadal, tylko ciszej choć zdecydowanie odczuwalnie. Trochę lipa że zasilacz zamiast jak w xboxie gdzieś daleko od konsoli, dodatkowo ją nagrzewa, tak to slimka mogłaby być jednocześnie mniejsza, cichsza, i mniej upakowana.
@MisPluszowyZWadaWymowy: hmm to jest problem w takim razie, co prawda całe wnętrze było w kurzu ale jednak je przeczyściłem, użyłem też jakiejś dobrej pasty srebrowej (no może nie tak dobrej ale jednak...). Może za bardzo uważałem by nie przesadzić z pastą. A i zdałem test na prawdziwego polaka. Zostały mi cztery najmniejsze śrubki, do teraz nie wiem do czego one były...