Wpis z mikrobloga

Murki,
biegam od 2 lat, ostatni rok zawsze 3 treningi w tygodniu, dbam o regenerację i rozciąganie po treningu biegowy (a do tego jako osobna jednostka treningowa joga). Co jakis czas po mocniejszym bieganiu boli mnie prawe biodro, z zewnętrznej strony, w miejscu gdzie miednica łączy się z kością udową. Jakieś pomysły, co robię źle, że boli? Do tej pory czułam ten bol po połmatratonach, po regeneracji mijało. We wtorek zrobiłam 15 km w przyzwoitym tempie i boli do dziś :( Czuje i przy chodzeniu i przy bieganiu. Dziś spróbuję rozciągnąć mięsień pośladkowy średni, może coś pomoże, ale bedę wdzięczna za wszelkie sugestie i pomysły co do pozycia się problemu i zapobieganiu na przyszłość,

#bieganie #kontuzja
  • 3
@wegeschabowy: Tyle rzeczy tam mogło jebnąć, że w ciemno nic Ci nie powiem. Do fizjoterapeuty na masaż tkanek głębokich. Rozciąganie pośladkowego średniego, pasma biodrowo-piszczelowego. Kąpiel solankowa powinna rozluźnić ból jeżeli jest to napięcie mięśniowe - sypiesz 1kg soli himalajskiej do wanny, zalewasz wrzątkiem i kąpiesz się przez 10-15 minut