Wpis z mikrobloga

68502 - 220 = 68282

Wyprawa "dookoła Polski": dzień V (04.06.2018)

Troszkę pagórków, mnóstwo wmordewindu i garść dramatycznych dróg


Po pogaduchach z nami do północy @Zara-tu-s_t_ra wiedziała, że pobudka z nami o 6 rano to nie będzie nic łatwego. Ale dała radę, ogarnęła nam pełne śniadanko. My w zamian pomogliśmy jej załadować kilka worków z ziemią na samochód i wszyscy byli szczęśliwi. Za oknem niby paskudna mgła, ale ledwo po kilku km nie ma po niej śladu i tam też pojawia się nasz wczorajszy towarzysz na szosie czyli @spasiva - tym razem poszedł biegać. Świat jest mały czy coś.

Kto nie zaznał gruzu ni razu ten nigdy nie zazna słodyczy w niebie, czyli trafiamy na odcinek szutrowy - spoko. Potem trafiamy na odcinek leśny - też spoko. Ale gdy ten leśny odcinek zamienia się w nieprzejezdny piach robi się w sumie śmiesznie. Śmiesznie, bo miałem z kim to przejechać #!$%@?ąc razem, a dla @Mortal84 to w sumie nowość, bo nikt szosą z własnej nieprzymuszonej woli po czymś takim nie jeździ.

Brodnicki Park Krajobrazowy całkiem sympatyczny. Trochę jazdy góra-dół. Miła odmiana po płaszakach w okolicach Łodzi czy Warszawy.

Na spanie zaproszenie dostaliśmy od @nunu85 - pana sołtysa. Przy okazji rolnika, obszarnika, na pewno kułaka i złodzieja! Bo jak wiadomo kto ma traktor z GPS to musi być element wywrotowy z zapędami do szkodnictwa! Tak mówił towarzysz Stalin i to musi być prawda! A tak serio to miło zostaliśmy przyjęci przez niego i jego rodzinkę. Nakarmieni, wykąpani poszliśmy na szaberek na czereśnie. Gdy już pan rolnik wrócił z oprysków to zabraliśmy się za legendę północy, czyli piwo Specjal. Po jednym, pogadane o pierdołach, śmieszki i do spania. Przy okazji @nunu85 nauczył nas nowego terminu na ultradziadowskie drogi - "asfalt typu Kongo". Coś o tym wie, bo ma taki dookoła swojej wsi.
Strava

#100km #200km (nr 6) #metaxynarowerze #rowerowyrownik
Pobierz
źródło: comment_DM5HgaUsmFsdSYGKO3AVLu76v98cgeGH.jpg
  • 6
@metaxy Plan jest taki, że to Kongo w ciągu najbliższych paru lat zamieni się w nówkę sztukę asfalcik.
Już nawet pomiary i rewizja granic była robiona, wiec jak kiedyś w przyszłosci bedziesz chciał powtarzać wyczyn i znów do mnie trafisz, to juz będzie przyjemniejsza jazda.
Niech Ci zdrowie i pogoda sprzyja!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@metaxy: kurcze aż się przerazilem jak ten czas szybko mija że to już 3 lata minęły.

Powiem tak- jest już dość dobrze ale nie cudownie. te drogi przez lasy od krajowej 55 nad to jezioro koło mnie są już miodzio w całości ( od zeszłego roku). a ten fragmencik od jeziora do mnie ( łącznie z całą drogą i w jedną i drugą stronę ma być częściowo w tym roku a
Jak plan na wakacje, jeździsz znow po Polsce czy gdzieś w świat?


@nunu85: ostatnie 2 lata był Eurotrip, w tym roku też miał być, ale sam widzisz co się dzieje. Strach wyjechać za granicę, żeby się nie okazało, że wczoraj zmieniły się przepisy i kwarantanna... Ergo zobaczymy jak się rozwinie sytuacja koronawirusowa.

Jakby co i Cię znów przygnalo w moje okolice to zapraszam.


@nunu85: A dziękuję serdecznie, nie wykluczam, może