Wpis z mikrobloga

Hej, chcę odblokować bootloader w #xiaomi #redminote5, ale rozumiem że przy zrobieniu tego przez aplikację od Xiaomi usunie mi wszystkie dane z telefonu, a już się zaklimatyzowałem i skonfigurowałem aplikacje. Da radę jakoś to zrobić bez utraty danych? Ewentualnie backupować każdą aplikację pokolei, ale czym?

#android
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Colek: dopiero jak zmienisz system (np. z Global na EU) wypada zrobić Wipe, format i wtedy znikają. Jest na to sposób: ściągasz botloader, wygrywasz roota i robisz bacupa apek i danych np. Titanium Backup. Dobrze oczywiście jak folder z Tb jest ustawiony na karcie.
@Colek: To zrób backup, w ustawieniach jest dedykowane narzędzie do tego. Potem na czas odblokowywania folder z kopią gdzieś przerzucisz. Albo kopia w chmurze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Colek: to jest tylko ostrzeżenie, że możesz ale nie musisz stracić danych. Tak na wszelki wypadek. Odblokowałeś? Bo mi wyskoczyło, że muszę spróbować jeszcze raz za 15dni (wyliczyło mi to w godzinach)
@Colek co po odblokowaniu? coś ciekawego udało Ci się ogarnąć? sam mam redmi note 5. myślę o rootcie, po to żeby blokować reklamy z poziomu systemu i żeby móc sobie potem swobodnie backupować wszystkiego aplikacje (np. historie wkliknieć w swiftkeyu). Przydał Ci jeszcze odblokowany bootloader do czegoś?
@K_R_S: zainstalowałem Resurrection Remix OS, przez Magiska wgrałem sobie blokowanie reklam, Dolby Atmos i Google Camera, zmieniłem DNSy na Googlowskie.