Wpis z mikrobloga

DRZEWA PRZY DROGACH

Już w antycznym Rzymie sadzono drzewa przy drogach, głównie sosny i cyprysy. W ten sposób podróżni i kupcy mogli zatrzymać się na postój i odpocząć w cieniu od słońca.

https://www.imperiumromanum.edu.pl/ciekawostka/drzewa-przy-drogach/

#archeologia #imperiumromanum #historia #liganauki #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #rzym #ciekawostki

--------------------------------------------------------------------------------------
Podobają Ci się treści? Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!
https://www.imperiumromanum.edu.pl/dotacje/
Pobierz IMPERIUMROMANUM - DRZEWA PRZY DROGACH

Już w antycznym Rzymie sadzono drzewa przy d...
źródło: comment_wgtJWrEKMzmfZCU2bpsPoXKVXJttl9B9.jpg
  • 12
@Buraczany: oj #!$%@?. Jak wylecisz z drogi przy przepisowych 90kmh to lepiej poleciec w pole niż w drzewo. Będzie jakiś baran z na przeciwka wyprzedzał na trzeciego, albo strzeli ci opona albo wyskoczy ci jakiś dzieciak z pomiędzy żywopłotów na rowerze i odbijesz na pobocze, jeśli będziesz miał tam drzewo to zatrzymasz się bardzo szybko. Walnięcie nawet przy 50kmh w 40 letnie drzewo może się skończyć bardzo źle.
@GreenFlem: nie #!$%@?ę, tylko prędkość dostosowywujesz do warunków na drodze i warunków pogodowych, do tego dochodzi zasada ograniczonego zaufania do innych kierowców. Nie twierdzę, że można przeżyć spotkanie z drzewem ani nic podobnego, ale to nie drzewa są winne i żeby zminimalizować ryzyko wypadków trzeba edukować kierowców, szkolić kierowców i uczyć kierowców jak się #!$%@? zachowywać na drodze w różnych przypadkach. EOT
@Buraczany: oj #!$%@? na serio. Kto jak to ale ja jeżdżę przepisowo niemal do bólu. Zrobiłem już sporo kilometrów przez ostatnie 12 lat jak mam prawko, ani razu nie uszkodzilem auta ani nie dostałem mandatu i wiem ze czasem chocbys stanął na uszach to nie przewidzisz niektórych sytuacji i wtedy brak drzewa przy drodze może uratować ciebie i twoja rodzine.
@GreenFlem: dobra typie, bo widzę, że jeżdżenie na zakupy i do pracy, co jakiś czas na wycieczkę czyni cię znawcą w tej dziedzinie. Od 15 lat auto jest nieodłącznym towarzyszem mojego życia i pracy, jeżdżę wszędzie i zawsze i dalej uważam, że nie drzewa, a kierowcy są winni. A już idąc tropem drzew, najlepiej usunąć drogi, bo przecież skoro kierowcy giną na drogach to one są problemem. Masz tu jeszcze "xD"
@szasznik: #!$%@? xD dobra, widzę, że na wykopie są sami eksperci, doświadczeni alpiniści, doświadczeni lekarze, doświadczeni płaskoziemcy, specjaliści od remontów po jednym domu, kucharki od siedmiu boleści(bez obrazy kucharki, jesteście piękne wszystkie) i wy, doświadczeni kierowcy, napiszę jeszcze raz #!$%@? kierowcy, przepraszam DOŚWIADCZENI KIEROWCY xD gdzie ktoś nie zgadza się z waszą wizją to już "#!$%@?". Dobrze, że to tylko internet, bo jeszcze bym się przejął xDD
P.S. chciałem żebyś zauważył,