Wpis z mikrobloga

@AnonimowyGoj: uuu, takich lubię - drogowych ekspertów. Z góry zakładasz wyższość swojego doświadczenia i sprowadzasz mnie do motoryzacyjnej ameby, która autem jeździ tylko po swoim kwadracie. Tak się EKSPERCIE składa, że codziennie do roboty dojeżdżałem kilkadziesiąt km podobnym odcinkiem "A4", gdzie tirów zatrzęsienie i NIGDY wyprzedzanie dwóch ciągników nie trwało więcej, niż 30s.

Wam to się na widok tira na lewym pasie jakis trigger włącza, a czasoprzestrzeń zakrzywia. 20s jazdy 90,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stulejman_themagnificent: wiesz jak u nas wygląda jasna na 3 pasach? Niewiele zmienia. Często prawy jest "szybszy" niż środkowy. Bo masa ameb nie potrafi, zamiast jechać prawym, jedzie środkowym, mimo że bardzo wolno. Efekt jest taki że prawy i środkowy jadą zwykle z taką samą prędkością, często prawy jest wolny. A lewy jak to lewy.
@Unik4t: wśród nich też są wuje i ten wyprzedzany nie chce odpuścić, albo trafi Ukr na Słowaka, a jak jeszcze konkurencyjna firma to tym bardziej każdy z każdym będzie się ścigał na centymetry
@kapuczina_corki_somsiada:

#!$%@? mać. Człowiek robi po 40-50tys.km rocznie i to głównie eSkami i autostradami i się zastanawia, jakiego te wykopki mają pecha... wczoraj jakiś różowy informował o ciężarówkach wyprzedzających się przez 20km (słownie: dwadzieścia kilometrów). Ja ze swoimi przelotami NIGDY nie widziałem nawet w 1/4 tak długiego manewru. Prawdopodobnie podzieliła dystans przez "20cm" swojego faceta i stąd taki spektakularny wynik. Zauważ też jak pięknie się smyrają po jajkach w ramach kółka
@Paul_Proteus: Nie no, 100km wyprzedzała xD Wiesz, tag #bekaztransa modny na wypoku, więc modne jest dać plusa, podczepić się, poMuuuczeć, wrzucić fejkowe zdjęcie, które pewnie trzeci raz okrąża internety i jest beka... Części choleryków drogowych raz w życiu zdarzyło się długie wyprzedzanie i do dziś trigger im się włącza - jakiś uraz psychiczny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kapuczina_corki_somsiada: myślałem że tirowcy to taka brać, ponad podziałami.

Z moich ostatnich obserwacji, najgorzej się mają w Polsce Słowacy i litwini. O tyle o ile Polacy potrafią wyprzedzać mając w dupie innych, to nigdy mi Polak, tirem nie #!$%@? się przed zderzak. Litwini i Słowacy nie zwracają uwagi, po prostu #!$%@?ą się na lewy.

Nie wiem czy zakaz wyprzedzania dla tirów bylby idealnym rozwiązaniem ale myślę że rozwiązałby ten problem.