Wpis z mikrobloga

@indeeed: Gratulacje, cieszę się, że komuś się układa!

Co jakis czas zastanawiam sie czy się nie 'znorwegowić'. Jak bardzo jest norweski potrzebny na start (w rok/dwa mogę się nauczyć)? Angielski mam spoko (studia ukonczone w UK), programista praktycznie senior na dniach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo mnie tu niejaki Mateósz próbuje sukcesywnie okradać i trochę mnie to denerwuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nietrolluje: ściągnij sobie aplikację Mondly, mi strasznie pomogła. Można się nauczyć bokmal w rok, dwa lata, ale żeby podłapać dialekty to niestety, nie jest tak prosto. ;)
Gdy przyjechałam wystarczył mi angielski, ale niestety rynek się zamyka coraz bardziej i bardziej.
@Jamniczek97: ja lubię swoją pracę. ( ͡º ͜ʖ͡º) A nawet na produkcji jest pole do popisu jeśli chodzi o uprawnienia, szkolenia i awanse.
@nietrolluje: zależy kto jaki ma kontakt z językiem, ja też dogadam się po norwesku w codziennych sprawach, czy w pracy, ale na przykład u lekarza wolę po angielsku, bo mi łatwiej. ;) Ale jest tu wielu ludzi, którzy ani be ani me po angielsku ani po norwesku, no i klops bo z prostymi rzeczami mają kłopot.
@Jamniczek97: to Cię rozbawię jeszcze bardziej. Faceci, którzy nam myją maszyny mają co miesiąc 4 z przodu lekką ręką, niestety jest to szkodliwe dla zdrowia, i sama bym się na tą pracę nie zdecydowała, no ale... ( ͡º ͜ʖ͡º)
@indeeed: taki płaszcz-znajomy, który nosisz przewieszony przez rękę do banku/lekarza/notariusza/landlorda żeby załatwić jego sprawy. Przyjechał do Twoich okolic i jako rodak musisz pomagać wszystko załatwiać a on zamiast kupić rozmówki montuje sobie Cyfre+ ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zgadłem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)