Wpis z mikrobloga

Hej. Pierwszy raz potrzebuje #pomocy w #macedonia. Jesteśmy na urlopie, wjechał w nas taksówkarz i próbuje wmówić ze to nasza wina. Była policja ale tylko napisali tonę papierów. Wyglądało jak by wjechał specjalnie aby wyłudzić kasę od nas. Zatrzymali nam paszport i jutro sprawa w sądzie. ##!$%@? Nie wiemy co robić..
  • 18
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Macedonii
Charge d'affaires a.i.: Marta Przeniosło
Macedonia, Skopje, Dimitar Pandilov 2a , 1000
Tel.: +3892 3248820 Tel. dyżurny: +389 78233389 Faks: +3892 3133057 Faks: +3892 3119744
skopje.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.skopje.msz.gov.pl
@chalwaklb: kuriozalny ten macedoński wymiar sprawiedliwości ale wybrnęliśmy. Była w południe sprawa w sądzie i oddali nam paszporty. Koleżanka została uznana winną tej stłuczki mino ze wjechał w nas samochód jak staliśmy w aucie na parkingu... Chyba najdziwniejsza rzecz w tym wszystkim była ze jak poszła płacić zasądzony mandat na pocztę to mnie policja wzięła do aresztu w zastaw za nią... Konsulat ogólnie mało zrobił, bo byli zajęci poważnym wypadkiem Polaków
@losiu20: mandat w wysokości około 65 Euro. Wręcz przeciwnie. Mimo tej dość nieprzyjemnej sytuacji Macedonia jest rewelacyjna. Kilka dni wcześniej koledze wypadł z kieszeni portfel, już mieliśmy odpuścić i jechać dalej do Albanii ale zajrzeliśmy na komisariat i ktoś go odniósł razem z gotówką, dokumentami i kartami. Potem po stłuczce późnym wieczorem poszliśmy do kawiarni, zatrzasnęłam się w toalecie i trochę chyba z przerażenia tez zostawiłam portfel. Właściciel pobiegł za nami