Wpis z mikrobloga

#detailing #samochody #motoryzacja

Potrzebuje uprac tapicerke w aucie bo mam az takie swiecace fragmenty na siedzeniu kierowcy, nieprane od nowosci czyli 10 lat. Da rade to domowym sposobem jakos zrobic? Nie wiem odkurzyc dobrze, a pozniej proszkiem do prania szorowac i zwyklym odkurzaczem odessac to? Nie mam kasy za bardzo zeby placic 150zl komus.
  • 26
@sdekna: polecam popytać się kogoś o odkurzacz który może ściągać wodę, jak taki będzie na miejscu to można takimi piankami wszystko ładnie "wyprać".

Zwykły odkurzacz przepuszcza przez silnik całe powietrze które zassie więc nie można wilgotnych rzeczy nim odkurzać.

Jak jesteś z #minskmazowiecki albo okolic to mogę pomóc w czyszczeniu auta bo to lubię.
@sdekna: nic nie wciągasz. Szorujesz i chyba zostawiasz i potem szmatką to przecierasz. Generalnie tak jak napisał @aarahon nie wciąga się normalnym odkurzaczem wody, chyba, że chcesz przyoszczędzić 150PLN i wydać 300 na nowy odkurzacz..

EDIT:

Wstrząsnąć pojemnikiem i z odległości około 15-20 cm spryskać na powierzchnię
Powstałą piankę pozostawić na 30 sekund lub w przypadku silnych zabrudzeń na 3 minuty
Szczotką wycierać tkaninę kolistymi ruchami
Wytrzeć czyszczone miejsca wilgotną mikrofibrą
@sdekna: jeśli jest to odkurzacz na papierowe worki to lepiej niech będzie to już używany worek, wtedy szanse są minimalne. Jeśli worek jest nowy to raczej się przerwie. Z materiałowym to samo - jak jest nowy to wilgoć przeleci, jak już trochę zapełniony to wilgoć zostanie w brudzie.

Jak cyklonowy to filtr wilgoci nie zatrzyma więc na 100% wilgoć pójdzie na szczotki.
@aarahon: mam odkurzacz zelmera za 200zł kupiony nowy, jest on na papierowe worki. Czyli wziac taki zasyfiony worek i moge kupic ten preparat do prania i wessac go odkurzaczem tak? Jakis preparat polecasz? Tapicerka na fotelach jest taka materialowa jak cos, opel corsa d
@sdekna: jak masz poduszki powietrzne w fotelach to każda pianka z motoryzacyjnego/supermarketu, ewentualnie jakiś vanish, wszystko działa tak samo. Jak nie masz poduszek to klucz chyba e8 czy e10, odkręcasz cały fotel, szmatka z mikrofibry, we wiaderku woda z proszkiem do prania i jazda, potem ze szlaufa płuczesz, od 10 do 18 na słońcu i suchy będzie.
@sdekna: nie, ja tak swoje wyprałem dwa razy w Agilu H00, raz w Corsie B i spoko jest, nigdy nie miałem takich problemów z tym. Większy problem był zawsze z wyjęciem fotela.

Ostatnio szwagrowi czyściłem fotele taką pianką bo tam trudno się je wyciąga (Renault Megane II) i wyszło nawet nieźle, przez tydzień skrzypiały ale potem było ok.
@sdekna: ogólnie to Ci wytłumacze, jako że tagujesz już #detailing
pranie ekstrakcyjne, które jest zrobione w cywilizowany sposób kosztuje "troszkę więcej" ponieważ żeby zrobić to zgodnie ze sztuką trzeba zajebiście dobrze odkurzyć wszystko do okoła, a to zajmuje czasu

samo pranie polega na rozpyleniu małej ilości gorącego, mocno rozpuszczającego środka na tapicerke (ja takie rzeczy wykonuje w masce, wąchnięcie tego syfu odrazu kończy się zawrotami głowy) - zazwyczaj przemysłowe środki firmy