Wpis z mikrobloga

Kupiłem towar na #olx za około 300 zł. Poprosiłem o nr konta i dokonałem wpłaty. Sprzedający podał mi imię i nazwisko, pełny adres z #poznan. Mam też jego nr telefonu, z którego wysłał mi sms-a z tymi danymi. Po wpłacie kontakt się urwał, na telefonie zgłasza się poczta głosowa, a ogłoszenie jak i jego konto na OLX zostało usunięte. Mam zrzuty ekranu ogłoszenia, korespondencji, potwierdzenie przelewu. Czy jest sens zgłaszać to oszustwo na policję? A może jakiś Mirek z Poznania uprzejmie sprawdzi mi czy pod podanym adresem mieszka osoba o imieniu i nazwisku jakie podała mi do przelewu (os. Jana III Sobieskiego)? Wiem, że się sfrajerowałem, ale widziałem, że ta osoba ma sporo ogłoszeń, różne sprzęty domowe do sprzedania, więc nie zakładałem, że to jest oszustwo :-(

#csiwykop #oszukujo #pytanie
  • 22
zgłoszenie nic ci nie da.

Sprawy typu oszustwa gospodarcze są ignorowane.

I piszę to z wielu doświadczeñ i rozmów z prokuratorami oraz psami.


@Just666: Nie prawda, jak nie beda chcieli przyjac na jednej komendzie to probowac na innej, przyjda do niego do chaty wreczyc wezwanie na przesluchanie. No chyba, ze telefon jak i konto bankowe sa na slupa, to wtedy fakt mozliwe ze po dotarciu do menela machna na to reka
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@broker: nie możesz iść do banku i powiedzieć że chcesz ta transakcję z powrotem? U mnie w banku tak mam ale w polszy jak w chlewie,,Deutschland über alles ( )
@Qentin ale zeby otrzymac swoj hajs od poczty musi podac swoje dane, wtedy ja mam jego adres i jade sobie do niego przerobic mu morde na ziemniaka za takie numery, sprawdzone