Wpis z mikrobloga

Id Mubarak wszystkim. Dziś jest Id al-Fitr święto dziękczynienia obchodzone w islamie na zakończenie świętego miesiąca postu.

W tym dniu muzułmanie w atmosferze radości odwiedzając się nawzajem, pozdrawiają słowami "id mubarak", składają sobie życzenia i obdarowują prezentami. Jest to dzień radości, modlitwy, wzajemnego pojednania i dziękczynienia Bogu za przeżycie czasu świętego postu i przebaczenie grzechów. Jest to również dzień społecznej solidarności. Ci, których na to stać, winni w tym dniu wesprzeć potrzebujących, aby i oni mogli mieć udział w radości tego świątecznego dnia.

#neuropa #4konserwy #religia #swiat #ciekawostki #islam
Pobierz prawarekasorosa - Id Mubarak wszystkim. Dziś jest Id al-Fitr święto dziękczynienia ob...
źródło: comment_g0Y0j0hWEtlKJ8HOoPc9Q92F6LkZtreB.jpg
  • 4
@prawa_reka_sorosa:

muzułmanie w atmosferze radości odwiedzając się nawzajem, pozdrawiają słowami "id mubarak", składają sobie życzenia i obdarowują prezentami. Jest to dzień radości, modlitwy, wzajemnego pojednania i dziękczynienia Bogu za przeżycie czasu świętego postu i przebaczenie grzechów.


W sumie trochę jak nasza Wielkanoc(przynajmniej dla mnie)
@prawa_reka_sorosa: Trochę zdziwko, bo myślałem, że ten budynek Kaaba (czy jak mu tam) jest czarny. A tutaj widać, że jest przykrywany czarnym materiałem. Chciałem pośmieszkować, że nawet budynki u nich w czadorze. Ale zdziwko, bo on naprawdę jest przykryty płachtą, a pod spodem to zwykłe cegły tylko :)
@kubako: Racja, sam się o tym dowiedziałem dość niedawno.

Świątynia Al-Kaba jest monumentalnym relikwiarzem o wysokości 15 metrów, długości 12 metrów i szerokości 10 metrów, zbudowanym na planie czworoboku o narożnikach zwróconych w cztery strony świata. We wschodni narożnik świątyni, na wysokości 1,5 metra, wmurowany jest święty kamień Hadżar. Kaba nakryta jest haftowaną złotymi wersetami z Koranu, czarną osłoną z jedwabiu, zwaną kiswa. Na jednej ze ścian, na wysokości około 2