Wpis z mikrobloga

@Laska1929: Znam kilka osób w takiej sytuacji, mianowicie z gównopracą można bardzo spoko żyć, jedyny problem to jest mieszkanie/pokój u niektorych to 2/5 pensji, Za kilka metrow2
@PiersiowkaPelnaZiol: Tak bo studiuje, i kosmiczne ceny mieszkan.


@danek01: a :D chodziło mi o coś innego. No ceny masakryczne to wiem.

Możesz mi powiedzieć czy słyszałeś o pracy na morzu? Podobno były jakieś strajki, i sam nie wiem. A przyznam szczerzę że jakby mnie bez doświadczenia wzięli tam to robiłbym do póki na mieszkanie bym nie zarobił w pl.

Widziałem parę blogów odnośnie pracy w Islandii głównie rolnictwo i koniki
@danek01: 6.4.6 tzn 6 dni na morzu 4 dni przerwy itp? Wiesz może jaka stawka i gdzie to szukać? Rozumiem, że tylko islandzki?

Ostatnio na morzu były strajki, myślałem że dalej są.

1. Co ci się nie podoba w tym kraju?
2. Jak z kobietami, masz dziewczynę?
3. Jakie są tam dziewczyny?
4. Jak z przestępczością?
5. Jakie podejście do religi?
6. Zorze są piękne jak mówią?
7. Zwiedziłeś całą Islandie?
@danek01: Nie chce mi się czytać komentarzy, więc wybacz jeżeli odpowiadasz na zadane już wcześniej pytania:
Jak z robotą w budowlance, czy są polskie firmy; czy trzeba załatwiać jakieś papiery z PL przed przyjazdem jeżeli chce się robić legalnie/czy jest potrzebna wiza/jakieś pozwolenie na pracę/etc. ; + - cena wynajęcia taniego pokoju/mieszkania (nie musi być stricte centrum) i koszty ogólne (żarcie, bez restauracji, "wypadów na miasto" etc.).

Rozważam przeprowadzkę na Islandię
@danek01: jesli chcialbym tam pracowac ile musialbym wczesniej odlozyc? Tyle, zeby przed skonczeniem juz miec na pewno prace. Mowisz, ze na morze caly czas szukaja? Nawet bez doswiadczenia od razu by mnie wzieli? Moglbym wczesniej zdalnie sie umowic na takie zatrudnienie?
@danek01: Dzięki za ama !
1. Zwiedziłeś cała Islandię ? Co polecasz najbardziej na krótki wypad ?
2. Jak sobie radzisz z temperaturami ? Idzie tam wytrzymać :D?
3. Co sądzisz o work and travel/ wpadnieciu do Islandii by zarobić trochę grosza z samym angielskim i wykształceniem średnim w kierunku informatycznym - ale podejmę się każdej pracy, jest to realne ;d?
4. Czemu akurat Islandia ?
5. U nas jest janMAŁPAkowalski
@PiersiowkaPelnaZiol: w Tygodniach*

1) Islandzycy są bardzo niedbalii, Ponoć to win abezstresowgo wychowania ¯\_(ツ)_/¯
2) Tak, mam dziewczyne islandkę.
3) Bardzo się cenią, ogólnie mocno walczą o swoje, a w tym samym czasie potrafią sie dobrze zachowywać, polecam bardzo. Lubia polaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4 Policja nawet nie nosi broni, anie temu podobne. bardzo niska przestepczosc powoli sie zmienia z napływem nowych osób
5) ogólnie żadnego
@zaciskampalce: Do pracy potrzebna jest kennitala, taki jakby PESEL. Dostać go turystyczna kennitale ktora kosztuje około 8.000 kr i jest ona na 3 msc. A żeby dostać na stałe trzeba mieć pracę, bo tylko pracodawca może składac o stałą dla ciebie. 75.000 minimum na pokój, plus jedzonko średnie jakies 18.000 msc. Najniższa to 300.000. +/- 240.000 do ręki. Zależy od ulg. Jak przyjedziesz to sie zachowuj żeby podnieść zdanie o polakach
@Alcadent: pokój 75.000+ isk msc, i jedzenie 18.000, i jeszcze kennitala 8.000. Tak na morze bardzo potrzebują. Trudno odpowiedziec mi na to pytanie czy da sie umowic wczesniej. na wszelki wypadek byc gotowym na 2 miesiace życia bez pracy
@danek01: To jedzenie 18k is to raczej nie w knajpach, słyszałem że spore jest nastawienie w rekjaviku itp więć ceny wysokie bardzo.

1. Jak z narkotykami/kary/dostępnośc
2. Jest jakaś strona islandzka gdzie szukać info odnośnie takiej pracy na morzu?
3. Jak z kupowaniem rzeczy które chcesz, czy na wyspie jest zawsze wszystko, mówię tu o elektronice np. Czy jednak opłaca się choćby z ebay?
4. Jak z internetem i prędkością?
5.