Wpis z mikrobloga

#oszukuja #oszukujo #afera
dziś jestem pewien,że Pani natalia Sagan EXPRESOWEZAKUPY.NET
Przedsiębiorca: Natalia Sagan 
NIP: 5170389850 , REGON: 380089209

adres operacyjny:Bluszczowa 64, 04-234 Warszawa, mazowieckie oszukała mnie na 1600 zł. zakupiłem zmywarkę Bosch i sklep zniknął. zero kontaktu. jeśli ktoś ma lub miał podobny problem piszcie. Jutro idę sprawę zgłosić na policję. Wiem, że robiąc tradycyjny przelew uropilem kasę ale nie pozwolę aby takie #!$%@? nadal się rozpowszechnialo.
  • 115
@s_t_u_l_e_j: Bananowe pokolenia nie rozumieją czegoś takiego jak pewne podstawowe koszty, w handlu, usłudze itp. Świątynie Lidla i Biedry czy Casto pokazały ludziom, że nie ma dna jeśli chodzi o ceny. Nie ważne, że jem gówno czy kupuje gównianą chińszczyznę, ważne, że jest tanioooo. Bo jak coś jest droższe, to na pewno ktoś na mnie zarabia , a zarabiać mam prawo tylko ja!!
@Prof_: Bo to jego wina. Jak odwiedzi cię pan i powie, że dostarczy ci prąd lub jakąkolwiek inną usługę 20% taniej niż średnia rynkowa i ty podpiszesz, to o ile sprzedający podpada pod paragraf, to jasne, ale i tak dzbaniskiem będziesz ty i nikt inny...
Tanio, tanio, tanio, tanio. Nie ważne jakość, nie ważne od kogo, nie ważne z jakim pakietem, ważne tylko co by taaaaaniooooo. No to właśnie kolega kupił
@KrolWlosowzNosa: Lata mijają, czasy się zmieniają a mentalność jaka była taka jest :) Jak się niektórym chciwość, pazerność i "oszczędność" załączy to ignorują wszystkie znaki ostrzegawcze, vide Amber Gold, trick z euro gdzie mieli jakieś odczynniki chemiczne i obiecywali "pomnożenie" gotówki tylko potrzebne były "prawdziwe pieniądze" (nie pamiętam szczegółów dawno to było) itp. Taka cecha charakteru.
@zirytowana_plaszczka: Obawiam się ,ze taka cecha narodowa. Pracuje w handlu i mam to na co dzień.
Kilka razy w roku trafiają się pajace, którzy kupią w necie, bo 3.67% taniej, potem jakieś elementy im zostaną i przychodzą do mnie żebym to odokupił, Bo: "i tak to sprzedam", a oni nie mają co z tym zrobić.
@sex4all: dlatego stety, niestety, najlepiej placic karta kredytowa za zakupy online (i warto sobie ją wyrobić), zawsze mozna sobie chargeback'a zrobić itp i problem z głowy, z 2giej strony podobno ma wejść opcja kiedyś zwracania "źle" wykonanych, czy omyłkowych tradycyjnych przelewów - chyba nawet na głównej wykopu to było.
@zirytowana_plaszczka: rozumiem, ale zastanawia mnie jedno np w przypadku OP'a, bank tak szczerze mogłby kiwnięciem palca cofnąc taki przelew (nawet jakby na koncie ichniejszym nie było gotówki, to powstał by minus) jakby np było udowodnione, że został oszukany (np papiery z policji itp), a tego nie robią, ciekawe czemu...
@kirk85: Jedynym dowodem mógłby być ewentualnie prawomocny wyrok sądu, same papiery z Policji to za mało. Zgłosić możesz wszystko. Zaraz by się namnożyło Januszy chcących zniszczyć konkurencję/ukarać "chamskiego" w ich mniemaniu sprzedawcę itp. Żeby coś takiego wprowadzić to mnóstwo rzeczy trzeba by po drodze poprawić - przepisy, działanie Policji, sądów.