Wpis z mikrobloga

@Mawrycyj: @gdyzgasnieswiatlo: Ciekawe o tyle, że wziąłem dwa nazwiska z listy i znalazłem w niezmienionej formie na FB, obo konta mają po kilkuset znajomych. Możliwe, że to jakaś farma trolli/kont, albo rzeczywiście armia rydzyka, bo po przeglądnięciu wpisów na FB jakieś zachwalania TVP i Rydzyka.
@BielyVlk: No i to jest dobry wątek. Na FB przygotowani dość dobrze, bo konta mają sporo znajomych i dość dużo aktywności. Jakieś związki, małżeństwa itp... Dzisiejsze kampanie prowadzone za pomocą agencji marketingowych w mediach społecznościowych to dno. Już za chwilę czeka nas zasranie wykopu propagandą polityczną, tak jak było podczas wyborów prezydenckich i parlamentarnych.
@BielyVlk: Każde z kont jest kontem z FB, zgaduję, że konta na wykopie założone w ramach najazdu na wykop z jakiejś Rydzykowej strony lub forum. Nie mam czasu na dochodzenie, ale bardzo szybko znalazłem powiązania pomiędzy kontami (w znajomych), mam nadzieję, że to rzeczywiście najazd żywych osób, a nie farma botów (mają od kilkuset do przeszło tysiąca znajomych).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lemo: dobrą zabawą jest odpisywanie im na komentarze a potem czytanie ripost przez cały dzień, w godzinach 8-17 xD
Ale serio mnie zastanawia czy jak sobie gdzieś robią listę tego kto i z kim rozmawia, to czy już przetwarzanie danych osobowych ( )
Wszystkie nazwy kont z nazwami według tego samego schematu, w stylu "ryszard-dzwonek"


@lemo: ktoś wrzucił pewnie na jakąś PiSowską grupę na FB znalezisko, a WYKOP pozwala rejestrować się z FB. Ot i cała afera. Zdaje się, że zielonki mają znikomą wagę (chyba nawet zero - tak mi się obiło o uszy) przy głosowaniu więc niczego nie zmieniają.
@Siotson: @Troester: to w sumie idzie sprawdzić bo jeśli kliknęli w link na facebooku to ich referral będzie zapisany. Jeżeli wzieli się na ekranie rejestracji z kosmosu tzn że linka dostali. Ale ich akcje generują wyświetlenia więc.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli wzieli się na ekranie rejestracji z kosmosu tzn że linka dostali.


@6thsurvivor: raczej było tak, że pojawił się link do znaleziska -> ktoś krzyknął rejestrować się -> ze znaleziska przeszli do rejestracji.

Pewnie da się sprawdzić, ale najpierw trzeba naprawić tagi i serwery wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Siotson: szkoda że wipok nie daje kazdemu unikalnego id w linku, żeby ogarnąć takie rejestracje z jednego linka ;v
Ale jak oni działają tylko w godzinach biurowych to można nawalic im dziesiątki odpowiedzi per komentarz, zobaczymy ile odpiszą w godzinach pracy XD