Wpis z mikrobloga

Mieszkam od kliku lat na wsi, takiej podmiejskiej. Cicho, zielono, spokojnie, do centrum miasta 10km.
Mamy tu straż ochotniczą. Na prawdę z prawdziwego zdarzenia, pożar, wypadek, wichura, śnieżyca, ulewa itp, chłopcy są zawsze pierwsi, świątek, noc czy niedziela. Dostają sygnał i nim nadjedzie policja czy ZSP, oni już działają.
Organizują festyny dla mieszkańców, zabawy, imprezy dla dzieci w tutejszej szkole. Zawsze na imprezie biała koszula, szacunek dla munduru i nigdy nie widziałem żadnego z nich wśród ludzi, na najmniejszej bani. Kończą festyn, siadają razem i dopiero coś tam piją. Zuch chłopaki z szacunkiem ludzi tych okolic.

Mamy tu też w dupę, ale to na prawdę w dupę bogatego gościa. Właściela sporej fabryki, w sporym mieście. Żeby się nie rozpisywać to chętnie wkleiłbym wam zdjęcie z google, ale każdy z okolicy się polapie, więc lepiej nie. W każdym razie dom prawie w calosci i pod ziemią, 2 hektary ogrodu zaprojektowanego i utrzymywanego jak u jakiegoś macharadzy. Domek dla gości, służby ch.je m.je i węże.
Miłośnik s klasy, żona milosniczka X6, po dwa z każdego mają na pewno nie wiem jak dalej.

Więc mamy bogacza i mamy OSP. OSP ma 39 letniego stara, który pomału się kończy. Mimo, że chłopcy dmuchają i chuchają, to zużycia nie oszukasz. Mus jest na nowe, nie było rady. Zalatwili dotację w gminie, w powiecie, pozyskali sponsorów, ale wciąż brakowało.
Nie chcieli, lecz w końcu poprosili o pomoc mieszkańców. Roznieśli ulotki kiedy będą chodzić itp. I proszą, kto ile może, jeśli może.
I wiecie, że każdy, nawet biedni samotni emeryci dali 20-50zl, tak to 100-150 zł, co lepsi nawet 500. Dał dosłownie każdy (wioska 1200 ludzi) oprócz tego #!$%@?, zlamasa bogacza. Bo co?
Bo powiedział, że cytat. by dał, ale też zbiera na nowe auto, hue hue hue.... Ja prd.. Jestem w szoku.
Jasne wolna wola, ale na Boga, dla mnie byłoby wyróżnieniem, że mogę dać jakaś kasę, i tak prosto zapracowac na szacunek i pamięć, to musi być strasznie mile być sobie wiejskim filantropem, i wogóle, ale widac #!$%@? plebsowi w zad... jak jestem za 4m plotem

W tym kraju zawsze będzie jak w chlewie, bo sami ten chlew z zapałem #!$%@? i coraz wyżej i wyżej.

Nie mogę, idę do lasu rozchodzic...

#podludzie #truestory #polak
  • 62
@paramyksowiroza: a ten bogacz z wpisu jest bogaty dlatego ze pracuje i umie liczyc pieniadze, kazdy moze zalozyc firme i zarabiac te miliony, tylko nie kazdy chce pracowac po 14h dziennie, uzerac sie z klientami, walczyc z konkurencją a rodzine widziec w weekendy. Wiekszosc chcialaby byc bogata, ale nie chcialaby pracowac tyle zeby byc tym bogatym, najlepiej jakby ktos wszedl i rzucił im pod nogi torbe wypelnioną milionem dolarów. Tak samo
@tomislawniepelka: Dzbanuszku, odpisze ci tylko raz, ale wiedz, że fundamentem polskiego chlewu i braku wzajemnego szacunku jest właśnie taka postawa jak twoja. Byle tylko moja micha pełna, a reszta niech zdycha. Zero społecznego zżycia, zero wspólnej odpowiedzialności, zero poczucia lokalnej wspólnoty.
O mnie się nie martw bo sam zapracowałem na swój dom, na miłe, fajne życie, zawsze mając na uwadze wspolne dobro. W przeciwieństwie do tobie podobnych; śmieci rozumiem do pieca
@tomislawniepelka: Co kogo obchodzi twój znajomy lekarz, niech nie jęczy jak ty, tylko weźmie te banknoty i obciera lzy. Jak chce umrzeć za kase, to jego sprawa. Ja wolę żyć i cieszyć się takimi drobnostkami jak pomóc komuś w potrzebie. A ty z kolegą wolicie mieć, bo to takie ludzkie, polskie i tak w ch.. potrzebne.
Każdym kogo znam i myśli w ten sposób, jest w gruncie rzeczy głęboko sfrustrowanym pozerem,
Patrzcie op to polak, co polak to ja nawet nie. Ku*** nawet na wykopie siedzą typowe Janusze z Grazynami. Jak cie tak boli to idz i daj kolejne 50 zl - to się wyrówna. Poza tym jakbys znal prawdziwa wartosc pieniadza to bys nimi nie szastał - wiec watpie czy to co napisales z tym domem i milym zyciem jest prawda
@KrolWlosowzNosa: no, widze ze przechodzenie z tematu na temat masz juz wycwiczone jak taki typowy Janusz, taki typowy polak patrzacy innym na portfel i wtracajacy sie dobrymi radami w czyjes zycie, taki nosacz sundajski. Skoro tak bardzo lezy ci na sercu dobro wspolnoty to idz i sie udzielaj a nie mow innym jak oni powinni sie udzielac. Jak tutaj zżyć się spolecznie jak na kazdego bogatszego patrza tak jak ty to
@KrolWlosowzNosa: dla mnie paprochami sa tacy ludzie jak ty, ktorzy wtracaja sie innym w zycie i chca decydowac za innych. Nie twoja rzecz, nie twoj pieniadz to sie nim nie interesuj. Zamiast pogratulowac sasiadowi ze sie bogaci ze mu sie zyje coraz dostatniej to robisz takie cyrki. A moze zamiast zalic sie na wykopie to pojdz do tego sasiada i mu to powiedz. Ale jaja duże tylko przez internet a w
@tomislawniepelka: to, że każdy sądzi po sobie to jednak najgłębsza z prawd..
Nie wiem po kiego ch.. piszesz o jakiś milionach, ale patrz akapit pierwszy, jaki worek ze złotem, co to pierdlisz, nie wiem i wiedzieć nie chcę, ale rozumiem, że małym zakutym rozumiem genrujesz takie pokraczne projekcję, nie moja sprawa, na szczęście.
Rozumiem, że śmieci w komin, tlumaczysz tym samym bełkotem, bo mam tu takich, co mają domy po mln