Wpis z mikrobloga

#facebook #fb #algorytmy
pomocy potrzebuje wytlumaczyć zjawisko nadprzyrodzone

Znajomi dodali dzisiaj post
pod tym postem wyswietlilo mi sie info Aneta X i 11 osob lubi to
- po pierwsze dlaczego akurat ta Aneta jest "wyróżniona" mimo że zdjecie polubilo tez 6 innych wspolnych znajomych
- z tą anetą nie miałem żadnych interakcji facebookowych od 2lat (krotka wiadomość prywatna, zadnych lajkow zadnych interakcji)
- z tą Anetą rozmawiałem wczoraj gdy przypadkowo spotkalismy sie na mieście

wiec o co tu chodzi ?
  • 15
@Haradrim: Udostępniasz swoja lokalizację, algorytm widzi, że jesteście obok siebie więc wyróżnia potem dana osobę
PS. Podobnie jak zrobisz sobie z kimś zdjęcie to fejsbuk rozpoznaje jej twarz i potem też jakieś randomy moga Ci sie pojawiac, z kolei jak zrobisz fotke jakiegos przedmiotu to nie zdziw sie jesli zaczna Ci sie wyswietlac reklamy tego samego producenta :)
Pobierz
źródło: comment_O3tbM04cBHmpkXIvV13w3DD61zeJt1r0.jpg
Google i FB nie ma nic wspólnego jesli chodzi o bezposrednia wymiane danych z poziomu algorytmów.
@Haradrim: W takim razie stawiałbym na to, że ona miała apke na telefonie, wyciagala go podczas rozmowy?
Może być tak, że w jakis sposób jej kamera Cię uchwyciła, a facebook już sam rozpoznał twarz, inna opcja moze byc wykrycie glosu, nikt nie wie jak naprawde dzialaja algorytmy fb, ale poziom zaawansowania prześciga nawet Google, nie