Wpis z mikrobloga

Bardzo lubię oglądać jej filmy. Była popularną protestancką vlogerką, w pewnym momencie zaczęła "flirtować" z katolicyzmem i nawet go bronić przed zjadliwie antykatolickimi innymi protestanckimi vlogerami. Aż w końcu nawróciła się na katolicyzm i teraz nagrywa filmiki wyjaśniające czemu "sola scriptura" to błąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To naprawdę podnosi na duchu.
Ad Maiorem Dei Gloriam!
#katolicyzm #protestantyzm #mikromodlitwa #mirkomodlitwa
Pas-ze-mna-owce - Bardzo lubię oglądać jej filmy. Była popularną protestancką vlogerk...
  • 32
@daedalus_pl: Aha, czyli Kościół Katolicki jest zły bo są pojedyncze przypadki księży,których zwiódł szatan. Kościół tworzą ludzie, niektórzy ulegają pokusom. I tych co dopuścili się pedofilii należy oczywiście ukarać. Ale chyba nie sugerujesz mi, że pastorzy wszystkich 8364672944 odłamów protestantyzmu są wzorem do nasladowania?

No i nie mów, że Luter jest tylko postacią historyczną. Pamiętam, ze pastor Byrt regularnie organizował jakieś szopki z okazji jego urodzin.
Największą bekę mam z niedouczonych ateuszy, którzy uparcie wielbią Lutra za "oranie katolskich wysrywów" oraz twierdzą, że od reformacji (i dzięki niej) zaczął się w Europie rozwój nauki


@MagnaPomerania: Przecież sam Kościół Katolicki promuje lutra, choćby na znaczkach pocztowych :D
@Pas-ze-mna-owce jako agnostyk wolę po stokroć katolików niż protestantów. Jak w ogóle można dosłownie interpretować Biblię? Później wchodzą z tego kwiatki tj. kreacjonizm, ziemia ma 6 tysięcy lat czy przyzwolenie na niewolnictwo lub segregację rasową. Mam tu na myśli USA, gdzie 1/3 populacji to twardzi kreacjoniści. Do takiego prania mózgu współcześnie zdolny jest tylko islam i protestantyzm.
A sam Marcin Luter tak mówił o rozumie/nauce:


@MagnaPomerania: Marcin Luter nie jest czczony przez luteran, w przeciwieństwie do do dziś czczonego przez katolików jako świętego Piotra Damianiego:

Zdaniem Piotra Damianiego uprawiać należy tylko literalną interpretację Pisma, a nie zajmować się autonomicznie filozofią. Gdyby filozofia miała wartość sama w sobie, to apostołami byliby filozofowie, a nie rybacy. Czysta filozofia to wymysł szatana. Widzimy więc, że stosunek Piotra Damianiego do filozofii to