Wpis z mikrobloga

Mirki z #android mam pierwszego nie iosa i chciałem zrobić parę rzeczy na nim i jak tak brnąłem coraz niżej jak je zrobić to skończyło się na rootowaniu telefonu, myślę że standard ( ͡° ͜ʖ ͡°) i teraz mam pytanie:
1. Czy rootując mogę coś #!$%@?ć bezpowrotnie.
2. Czy będę mógł wgrać z powrotem "ten system" na telefon.
3. Czy ważny jest ten cały KNOX bo znalazłem sposób jak go zostawić a odblokować funkcje które mi są potrzebne.
4. Czy polecacie jakiś inny program niż ten który jest w pkt. 3
5. Przeczytałem że tracę gwarancje ale w zasadzie co daje gwarancja operatora? Chyba retoryczne ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Samsung J5 SM-J500FN
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bartdz: W temacie jest napisane że sam root ta metodą nie nabija Knoxa ale już jakaś operacja która go używa nabija. Więc niestety - jak chcesz roota to nabijasz Knox. Nabicie Knoxa pozbawia cię niektórych funkcji jak bezpieczny katalog czy Samsung Pass i jest nieodwracalne. Bezpowrotnie raczej nie uszkodzisz telefonu - niemal zawsze można wgrać wszystko od nowa Odinem. Do czego ci potrzebny root? Z tą gwarancją to niektórzy mówią że
@Thunderlane: root mi potrzebny do usunięcia niechcianych aplikacji i instalowanie na karcie sd, przynajmniej na razie mam takie potrzeby, androida mam od wczoraj i pewnie się coś jeszcze urodzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bartdz: To pewnie tak czy siak nabijasz Knoxa. Nie ma co się bawić w jakieś chińskie wynalazki w stylu kingoroot. Wgrywaj TWRP Odinem, potem Magisk (nie wiem czy działa na Lollipopie, jak nie to coś w stylu phh Superuser) i możesz robić co chcesz.
@uppss: docelowo chcę kupić MI6 ale wziąłem tego żeby sprawdzić jak mi się będzie żyło z androidem bo te #!$%@? z apla już przeginają i dla mnie też już wybił ten czas żeby się przesiadać na andka
@Bartdz: kiedyś sam gotowałem sobie ROMY. 100 razy wyszło dobrze, robiłem to na pamięć, był jakiś skok napięcia na kablu czy coś bo za 101szym poszedł się #!$%@?ć HTC Kaiser za wtedy 2400 CBL. A co do rootowania to polecam xda-developers.com a nie wypok. Masz tam #!$%@? o telefonach po 10k postów na każdy #pdk A co do szajsunga Ci nie doradzę, ale faktycznie jakbym miał się użerać z ich #!$%@?
@uppss: a to sorki, nawet nie wiedziałem, może bym nawet kupił (Mi Mix 2 kupiłem kilka dni temu, jeszcze dużo o nim nie powiem, ale ogólnie spoko. Idzie jakoś w xiaomi przestawić żeby mi nie zrywał połączenia z internetem jak sobie hotspot robię? Bo jakaś dziwna nowa ikonka wyskoczyła, ale z 2 strony OsX też aktualizowałem to może od tego)
@uppss: budżet mam na telefon i tym bardziej jak sprzedam moje srajfony, ważne żeby telefon nie miał tego #!$%@? notcha ale wolę na razie pobiegać z jakimś androidem z miesiąc dwa a tak się składa że dziewczyna już nie używa tego J5 to se go wezmę