Wpis z mikrobloga

Czy ktoś się orientuje w procesie legislacyjnym Unii Europejskiej i gdzie można znaleźć procedowane projekty?

Przez ten szum wokół ""ACTA2"" chcę się osobiście dowiedzieć o co chodzi a nie brać info z dziesiątej ręki i znaleźć tekst projektu aktu prawnego, bo wszędzie sa powtarzane proste formułki "cenzura internetu", "zakaz memów", a nigdzie nie ma odniesienia dokładnego co jest procedowane, nie tylko w komentarzach ale i w samych artykułach - ot profesjonalne dziennikarstwo.
Plączę się po stronie Parlamentu Europejskiego od dosłownie godziny i nie mogę znaleźć, bardzo nieprzejrzyste i takie jakieś wydaje się niekompletne. W takich chwilach aż wstyd być obywatelem Unii Europejskiej, bo w porównaniu z naszym podwórkiem, to wchodzę na sejm.gov.pl, klikam dosłownie raz ze strony głównej i mam już wszystkie projekty ustaw...

Oni w Brukseli tak specjalnie?

#prawo #ue #uniaeuropejska #europa #uniakradnieinternet
  • 4
@kaczor: Dzięki, tyle dobrze że to dyrektywa a nie rozporządzenie. Dziwna sprawa żeby na stronę dziennika ustaw UE projekty dawać, a przejrzystość jest podobna bo i tak czytam projekt Komisji z 2016 bo nie widzę ujednoliconej wersji z poprawkami, kto by miał na takie rzeczy czas ( ͡º ͜ʖ͡º)