Wpis z mikrobloga

@SunnO: Na przykład ograniczenie dolne na złożoność obliczeniową dla problemu znajdowania optymalnej ścieżki między zadanym procentem węzłów w acyklicznym grafie skierowanym na niedeterministycznej maszynie Turinga.

A na poważnie cokolwiek z tych działów:

Artificial Intelligence (cs.AI)
Computation and Language (cs.CL)
Computational Complexity (cs.CC)
Computational Engineering, Finance, and Science (cs.CE)
Computational Geometry (cs.CG)
Computer Science and Game Theory (cs.GT)
Computer Vision and Pattern Recognition (cs.CV)
Computers and Society (cs.CY)
Cryptography and Security (cs.CR)
@Precypitat: nie chodzi o grant, tylko o to, że mając diamentowy grant można ominąć stopień magistra i od razu robić doktorat, tylko że wchodzą teraz szkoły doktorskie i zastanawiam się, jak to jest pogodzone.
@aikonek: Jakbym teraz przeskoczył na doktorat (co bardzo chciałbym zrobić) to dalej będę szedł tym trybem co jest teraz. Jakbym poczekał rok, to nie wiadomo, bo właśnie są te szkoły doktorskie ale prawdopodobnie dalej nic by się nie zmieniło w przypadku grantu.
@Precypitat: Wszyscy mi to samo mówią ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ale to też nie takie proste jak się wydaje bo ani trochę tego nie ma w toku studiów i wszystko trzeba niestety samemu. Jedyny plus to taki, że wszystko można właściwie zrobić z domu
@Precypitat: Wiem, wiem, głupio się pisze o takich rzeczach przez internet, bo łatwo się nie zrozumieć xD Ja bardzo bym chciał, żebym nie był jedyną osobą, która to robi z "mlodego pokolenia" u mnie na uczelni, ale niestety nie zanosi się w najbliższym czasie żeby ktokolwiek zajął się czymś innym niż analityką
@Precypitat: Nie no, jest cały zakład ale różnica wiekowa to co najmniej 20 lat więcej ode mnie, a tak to jestem jedyny i jeszcze jedna doktorantka, bo drugi robi więcej doświadczeń niż symulacji z tego co się orientuje i to po prostu łączą z promotorem.
Chciałbym po prostu, żeby jeszcze każdego roku był jeden, dwóch dyplomantów, którzy by nie przyszli tutaj za karę, tylko faktycznie chcieli się uczyć, bo wtedy są