Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jeszcze poduszeczkę z baterii w tablecie? Jako, że nie chciałem zamawiać wątpliwej jakości baterii z allegro a i oryginał był pewnie równie tragiczny, stwierdziłem, że zamontuję sprawdzony zamiennik od Samsunga S5, z racji na taką samą pojemność ogniwa. Zadzwoniłem do klienta, poinformowałem co i jak i zaznaczyłem, że po montażu obudowa może się nie zamknąć ze względu na większą grubość baterii. Mimo wszystko wyraził zgodę na naprawę.
Operacja się udała, pacjent przeżył i nawet się włączył. Usunąłem starą baterię i nadmiar lutu z płyty głównej. Do połączenia nowej baterii użyłem przewodów z oryginalnej baterii. Skróciłem je nieco, żeby nie latały po wnętrzu tak jak było to fabrycznie, dodatkowo zabezpieczyłem je taśmą dwustronną od spodu i od góry, dzięki temu zmniejsza się ryzyko ich uszkodzenia. W komentarzu zdjęcie sprzed naprawy.

#elektronika #serwis #zzyciakomisugsm #tablety #prowizorka #naprawa
Zgubilem_Telefon94 - Pamiętacie jeszcze poduszeczkę z baterii w tablecie? Jako, że ni...

źródło: comment_I7xnHHBSxqfMjKxMky8XY79mxPyS1Ljc.jpg

Pobierz
  • 12
@Zgubilem_Telefon94: ja tak sobie powerbanka naprawiłem. Była jakaś słaba już bateria 1000mah, nagrzewała się jak piecyk przy ładowaniu, no to elo do słoika z bateriami (tak, mam osobno zwykle jednorazówki i aku w innym) i podmianka. Wrzuciłem baterie z zalanej avilli i mam pastylkę w razie potrzeby :) przeważnie wrzucam różowej do torebki, bo ta cholera potrafi wyjść z domu rano mając 15% na telefonie.
No tylko obudowa oklejona taśma izolacyjna
@Zgubilem_Telefon94: Załóż okulary ochronne, a wkrętak przyklej dobrze taśmą izolacyjną do młotka z dość długim trzonkiem. Ciężar młotka spowoduje, że wkrętak przebije baterię na wylot, z bezpiecznej odległości. Możesz trzonek młotka przykleić taśmą do kija od mopa/miotły. Żebyś mógł wrzucić film na YT, a nie LL. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tu następuje kolejny karpik i szybka ewakuacja. Widocznie chłopina nie zdawał sobie sprawy, że po drugiej stronie lady też stoi żywe stworzenie, tego samego gatunku, które cośtam jednak potrafi odczuć. Zazwyczaj takie teksty po prostu ignoruję, ale czasami po prostu człowiek musi się odszczeknąć, bo inaczej do świadomości takiego gościa się nie trafi.


@Zgubilem_Telefon94: Czemu nie podłączyłeś reszty kabli?
@Zgubilem_Telefon94: Na zdjęciu wygląda jakby tylko prądowy plus i minus zostały podłączone od płyty głównej, a jest jeszcze jedna para (do układu zabezpieczeń).

EDIT: A nie, przepraszam, myślałem że idą do baterii a one idą pod baterią gdzieś dalej.
@Zgubilem_Telefon94: Na zdjęciu wygląda jakby tylko prądowy plus i minus zostały podłączone od płyty głównej, a jest jeszcze jedna para (do układu zabezpieczeń).


EDIT: A nie, przepraszam, myślałem że idą do baterii a one idą pod baterią gdzieś dalej.

Dokładnie. Przewody w głębi idą do głośnika z tyłu obudowy. Swoją drogą od tableta powinnien też odchodzić przewód do czujnika temperatury baterii, ale w chińczykach nigdy nie jest to spotykane. Bateria którą