Wpis z mikrobloga

Mireczki z #warszawa mam pytanie, w sumie głównie do studentów. Ile wydajecie na miesięczne utrzymanie, w sensie opłaty za mieszkanie, jedzenie i jakieś dodatkowe przyjemności? Jaka kwota jest taka kwota umożliwiająca przeżycie w wielkiej stolicy?
  • 27
  • 0
@Unik4t myślę bardziej właśnie bez takich imprezowych akcji, bo po prostu mocno kminię wyprowadzke i zastanawiam się czy dałbym radę to zrobić jeszcze będąc w szkole średniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adrianos007: poszukaj cen mieszkań. Ja w swoim excelu wydatków obserwuje trend 1k na zakupy (całość - spożywcze, kosmetyki, paliwo do auta). Dolicz mieszkanie, bilet miesięczny/kwartalny) i jakieś zachcianki - a jest co robić w wwa. Do tego co Ci wyjdzie dolicz jakieś 10-15% zapasu i tyle.
w sensie opłaty za mieszkanie, jedzenie i jakieś dodatkowe przyjemności?


@adrianos007: za czasów studenckich spokojnie mieściłem się w 500-600 zł za jedzenie, żywiąc się jak człowiek, bez diety czokoszokowej ani zupek chińskich codziennie. oczywiście sam gotując.
a przyjemności to wiesz, sky is the limit. mogą pochłonąć 200 zł miesięcznie (wypad raz w miesiącu do knajpy i kilka razy do kina) a mogą i kilka tysięcy, jak lubisz imprezować. więc tu nie
@adrianos007: 2 pokojowe mieszkanie z opłatami 2 k pln, cathering 2500kcal na 5 dni w tygodniu 1000zł, do tego lunch na mieście 20x30 zł= 600zł + 400zł na żarcie i picie w domu w weekendy i czasem coś na telefon. Taze 4 tys. Dodatkowo 2 wyjścia w tygodniu ze znajomymi x4tyg = 1000zł. Kosmetyki i ubrania 500.
2000
1000
1000
500
bilet miejski za free bo jazda na gape
W 4500zł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Charmander_Janusz: to po co dajesz rady studentowi który się pyta za ile przeżyć na studiach. Ja teraz też prowadzę działalność i zarabiam wielokrotność tego co miałem na studiach ale nie muszę pisać głupot że na studiach potrzeba 5k na życie bez fajerwerków.