Wpis z mikrobloga

Wietnam

Zjechaliśmy z #rozowypasek Wietnam z północy na południe na jednośladzie. Kupiliśmy skuter 125cc w Hanoi i po przejechaniu 2750 kilometrów sprzedaliśmy go w Sajgonie. Zajęło nam to cały miesiąc, wsiedliśmy na łódź na Mekongu i wypłynęliśmy do Kambodży w ostatni dzień ważności wizy. Wietnam jest przepiękny, to na razie najładniejszy kraj, jaki widzieliśmy, a podczas kilkuletniej znajomości odwiedziliśmy 20+ krajów! Z drugiej strony jest w nim wiele rzeczy, które potrafią wkurzyć.

Moja żona w trakcie tej przygody ukuła powiedzenie: "Wietnam, Ty piękny #!$%@?!" Tekst pasował idealnie i na najbardziej epickie miejsca i na momenty wkurzenia i niemocy.

W najnowszym wpisie na naszym blogu moja żona opisała pokrótce nasze wrażenia z Wietnamu. To pierwszy z serii wpisów dotyczących tego wspaniałego kraju, w którymś skupię się z pewnością na wrażeniach z jazdy skuterem po kraju bez zasad.

Zapraszam do lektury! Na zachętę parę zdjęć w komentarzach.
http://chrapki.pl/2018/07/wietnam-ty-piekny-#!$%@?/

Zapraszam do obserwowania tagu #chrapki, gdzie co jakiś czas będę publikował posty związane z życiem w Azji, ciekawostki, zdjęcia, anegdoty.

Warto również obserwować profil na #instagram, gdzie codziennie będziemy wrzucać zdjęcia z naszych podróży.

Fanpage na fejsie

#podroze #wietnam #azja #ciekawostki #skutery
Pobierz PeeJay - Wietnam

Zjechaliśmy z #rozowypasek Wietnam z północy na południe na jedno...
źródło: comment_oK3tN0593kU6ja6oKlRncaKuu9EJ1fe4.jpg
  • 10
@PeeJay zajebiscie, zjechalem laos tajlandie i Kambodze ale wietnam byl najlepszy pod wieloma wzgledami. Łatwo sprzedac skuter? Napisz cos o calym procesie. Sam tylko wynajmowalem ale chetnie pojechalbym jeszcze raz i wlasnie twoim trybem.
@entaroadun
@CyganskiKsiaze Jesteśmy teraz w drodze do Laosu po wizę, nie mam dostępu do pliku z wydatkami. Z tego co pamiętam, to łączny koszt skutera wyniósł 125 USD. Kupiliśmy go za 320 USD (wstępna cena 350, wart pewnie 250), sprzedaliśmy za 270. Reszta to koszt paliwa, parkingi i wymiana oleju. Jest to chyba najtańsza opcja na Wietnam, bardzo ciekawa, ale też trochę męcząca, parę godzin jazdy ostro prawie codziennie.

Sprzedaliśmy go w