Wpis z mikrobloga

@kaczor Cześć :D
Jeśli chodzi o Majorkę to mieszkałem i pracowałem tam pół roku w Santa Ponca. Ogólnie dobrze wspominam cały pobyt i chętnie bym tam wrócił jednak nie wszystko było tak kolorowe jakby się można było spodziewać. Jeśli chodzi o zarobki to były bardzo dobre lepsze niż te które nam w Anglii i 90% ofert pracy pochodzi z pubów i restauracji. Sezon trwa pół roku i od pierwszego listopada wszystko dosłownie
@kaczor jeśli jedziesz tam zarobić i zamoczyć śmierdziela to polecam, praktycznie każdej nocy możesz wyrwać jakaś angielska nastolatkę która przyjechała się zabawić, ale dobrze radzę, zawsze się zabezpieczaj. Ja raz zrobiłem błąd i później musiałem iść do szpitala na zastrzyk xd
@kaczor największym minusem pracy tam jest to że jak pracujesz w pubie i w turystycznym miescie to są sami Szkoci, Irlandczycy i Anglicy którzy zachowują się jak najgorsze śmieci. Ciężko jest znaleźć ogarniętych ludzi prZez co może doskwierać samotność po pewnym czasie... No i te upaly. Spać się nie da
@kaczor aaa to w takim razie nie pomogę ci bo o tym sektorze nic nie wiem :D
Pamiętam że mieliśmy ofertę na mieszkanie w palma de Mallorca za 600 euro miesięcznie 3 pokoje i salon a josZt życia to już zależy jak żyjesz. Posiłek w restauracji kosztuje ok 10 euro za osobę w sklepie ceny są takie jak w pl tylko W w euro więc ciężko mi powiedzieć ile dokładnie kosztuje wyżywienie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaczor: rynek najmu skomplikowany, w większości przypadków musisz mieć kontrakt na czas nieokreślony lub jakieś opcje 1. miesiąc + 3 miesiące kaucji na wejście, chyba że masz szczęście i złapiesz coś na normalnych warunkach. Koszty życia ani drogo, ani tanio, zależy jaki tryb życia prowadzisz.