Wpis z mikrobloga

##!$%@? #sadownictwo #prawo #zalesie
KONTYNUUJĄC CHORĄ WALKĘ Z TYMI DZIADOWSKIMI SĄDAMI

W nawiązaniu do wpisu https://www.wykop.pl/wpis/32606355 udało się! Super! Wyrok się uprawomocnił!

A ile się z tym naszarpałem? Już mówię.

Jaśnie wydajacy wyroki sąd łaskawie zapoznał się z wyrokiem. Ogłoszenie wyroku nastąpiło 21.06 w czwartek. Sędzia poinformowała mnie, że uprawomocnienie to tydzień czekania. Mówię sobie super, ok, fajnie, dobra. I co?
Idę specjalnie w poniedziałek, 1,5 tygodnia później. I otrzymuję informację, że jeszcze się nie uprawomocnilo xD no przecież ja #!$%@?ę. Dobra. Pytam się w takim razie, ile czasu to zajmuje. Co usłyszałem?

"No wie pan, sędziowie mówią, że tydzień, a to trwa zazwyczaj TRZY" xDDDDDD

#!$%@? szok. Idę dzisiaj. I co? Sukces! Jest! Mamy to! Dzban się nie odwołał. Pytam w takim razie ile to zajmie, żeby mi to łaskawie wysłali.

"A wie pan, różnie, teraz jest sezon urlopowy, zastępstwa tak nie działają, ogólnie proszę uzbroić się w cierpliwość" xDDDDD #!$%@? 0-100 w 3 sekundy, jak w paście o DZIESIENC DEKA POLENDWICY. Potrzebuję swoje auto sprawne maksymalnie do środy, 25 lipca, bo jadę na zagraniczne wakacje i #!$%@? wszystko wskazuje na to, że będę musiał jechać autem zastępczym <3

Ja #!$%@?ę. Nadmienię tylko, że nie wiem, jakie procedury istnieją w tej instytucji, ale patrząc z perspektywy zwykłego Kowalskiego: to powinno być kwestia max kilku dni, wpływa wniosek, ktoś tam patrzy, no fajnie, dane z wniosku zgadzają się z danymi poszkodowanego, ctrl+p, ile tam chciał kopii, a, 3, no to 3, wyślij.

Gardzę tymi cholernymi sądami. Naprawdę współczuję każdemu, kto musi z nich korzystać.
  • 9
@AlezPanieMecenasie: Obecna I Prezes Sądu Najwyższego czy Rzepliński jako Prezes TK pokazali, że możliwość przedstawienia własnych koncepcji istnieje - czemu przez lata nic z tym nie zrobiono? Czemu środowisko przez lata nie było w stanie zaproponować reformy systemu?
@Ogar_Ogar: proponowało... ale te propozycje były przedstawiane w sposób proporcjonalny do aktualne sytuacji prawno-społecznej. Obecnie to już chyba ostatni moment, żeby przekonać rządzących do pewnych rozwiązań. Poza tym... Zawsze to będą jedynie propozycje.