Wpis z mikrobloga

Ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać - 500$ za łuk "survivalowy" z Kickstartera. Aluminiowy majdan bez możliwości użycia innych ramion niż dedykowane. Same ramiona proste i bardzo krótkie. Zero informacji na temat materiału, z jakiego ramiona są wykonane, więc na 99% jest to samo włókno szklane. Zero informacji na temat faktycznej sprawności łuku i prędkości wylotowych strzał. Niemal wyłącznie marketingowy bełkot. W rzeczywistości takie coś w świecie łuczniczym ciężko byłoby sprzedać za 50$, ale wystarczy dodać magiczne słowo #survival i ładnie rozreklamować, a dostaniemy produkt, o który "survivalowcy" i inni "prepersi" będą się zabijać, nawet jeśli walnie się cenę z kosmosu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lucznictwo #hobby
daedalus_pl - Ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać - 500$ za łuk "survivalowy" z...
  • 9
No cóż, każdy wie że marketing rządzi się swoimi prawami.
A preppersów i surwiwalowców i tak nie spotkam na imprezie łuczniczej ani w klubie, to myślę że na mnie to nie wpłynie ;0
@daedalus_pl: z jednej strony może i dziwne z drugiej jest przynajmniej szansa, że ten łuk wyprodukują. Dziwniejsze rzeczy się finansowały. Swoją droga to dziwnie mała kwota. Chyba, że maja zaplecze.
Pytam, bo chyba prawie wszystkie bloczki maja ramiona z fiberglassu. Nawet takie za 2000$.


@John_archer: Tak, ale to jest nieco inna konstrukcja i to nie ramiona tam wykonują główną pracę, a bloczki. Zwykły łuk jest na tyle sprawny, na ile sprawne są jego ramiona. Włókno szklane jest wytrzymałe i elastyczne, ale cholernie ciężkie. Im cięższe ramiona, tym łuk wolniejszy, dlatego żadna szanująca się firma łucznicza nie robi ramion tylko ze szkła,
i to nie ramiona tam wykonują główną pracę, a bloczki

@daedalus_pl: Zaręczam ci że w bloczku całą pracę wykonują również ramiona ;) Bloczki to tylko zwykła przekładnia. Pewnie chodzi o to że w bloczku ramiona pracują tylko na dystansie kilku centymetrów a przy sztywności ramion bloczkowych ta dodatkowa masa nie robi wielkiej różnicy.