Wpis z mikrobloga

@abramek:
Postawiłem sobie własny serwer mailowy i jedyny limit to mój budżet;) Obecnie obsługuje kilka domen, wystarcza mi 50 GB, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić tam i 1 TB. Jeszcze mam jedną domenę na zoho, ale ją też przeniosę do siebie.
@abramek:
W sensie jakiej roboty? Postawiłem i sobie chodzi, resztę pilnuje monitoring, czasem się zrobi aktualizację jak sie jakieś pojawiają. Zależy ile masz domen, dla jednej może nie warto, ale u mnie przy płatnym hostingu to taniej wyszło mi postawić swój serwer, przynajmniej nikt mi nie narzuca limitów co do wysyłek i pojemności.
@eth0: przez lata miałem swój serwer, niestety mam teraz tyle roboty, że nie mam czasu skupić się na administracji, backupach, czy nie daj jak coś padnie, a ja będę w trasie. Szukam firmy, której zapłacę, a ona będzie mi świadczyła usługę 24/7. Hostingu stron nie oddam, bo własne rozwiązanie jest najlepsze, ale pocztę muszę :P
@ImReally:

U mnie stoi iredmail i spisuje się dobrze, tylko on nie jest tak do końca gotowy out of box, trzeba tam jeszcze dorzucić kilka rzeczy do konfiguracji, ale działa ok i to chyba najtańsza opcja jak się ma kilka, albo kilkanaście domen.
@eth0: Jakiego serwera, klienta web używasz? Jakie parametry vps/na ile skrzynek? Z góry dzięki za odpowiedzi! (Sam chyba za niedługo będę musiał postawić)