Wpis z mikrobloga

Sędzia Stanisław Zabłocki - obrońca w procesie rehabilitacyjnym rotmistrza Pileckiego - z negatywną opinią KRS ws. dalszego orzekania w Sądzie Najwyższym.

Kto nie z Mieciem, tego zmieciem. Taką zasadę wyznaje Prawo i Sprawiedliwość ws. sądownictwa. Dziś organ udający Krajową Radę Sądownictwa zgodnie z nową ustawą (niezgodną z Konstytucją RP, ale przecież to mało istotne) zaopiniował oświadczenia kilkunastu sędziów Sądu Najwyższego - tych, którzy ukończyli 65 rok życia.

Negatywnie oceniono m.in. sędziego Stanisława Zabłockiego - w PRL bronił jako adwokat opozycjonistów, a w latach 90 brał udział w procesie rehabilitacyjnym rotmistrza Pileckiego. Za negatywną dla niego opinią w „KRS” głosował prokurator PRL Stanisław Piotrowicz.

Negatywnie oceniono również sędziego Józefa Iwulskiego, który został przez Andrzeja Dudę wyznaczony do zastępowania I Prezes SN Małgorzaty Gersdorf.

Warto tu przypomnieć fenomenalne wystąpienie sędziego Zabłockiego w Senacie w dn 21 lipca 2017 roku, gdy bronił Sądu Najwyższego - https://www.youtube.com/watch?v=2yNDuaq50LQ

#polityka #pis #sadownictwo #prawo #bekazpisu #komunabis #dobrazmiana
Pobierz BPapa - Sędzia Stanisław Zabłocki - obrońca w procesie rehabilitacyjnym rotmistrza Pi...
źródło: comment_kT7FCT9Ztrytc9dIh5XWvlFvFqfJS3qq.jpg
  • 18
Sędzia Stanisław Zabłocki - obrońca w procesie rehabilitacyjnym rotmistrza Pileckiego


@BPapa: Ale jaki jest dorobek orzeczniczy i kondycja fizyczna?

PS Zabawne jest to, że Przyłębskiej wypomina się bycie magistrem - Zabłocki posiada te same wykształcenie i nie ma problemu.
widziałem jak bierze 60kg na klatę a potem 50pompek


@syn_admina: Spotkasz na sali sędziego który ma demencję starczą to przestanie być zabawne.

dorobek orzeczniczy?


@ZaplutyKarzelReakcji: No tak, czekam aż ktoś napisze - Zabłocki powinien zostać bo jest zajebistym sędzia o czym świadczy X i Y, a nie powinien zostać bo kiedyś bronił Pileckiego.

Zabłocki już je ma.


@GordonLameman3: O czym świadczy?
@Ogar_Ogar: Zabawne, że przywołujesz Przyłębską, która była negatywnie opiniowana i dopiero Lechu Kaczyński pozwolił jej zostać sędzią, co przełożyło się na cudowne statystyki uchyłek i zmian jej orzeczeń...

Wysoce niestosownym jest porównywać SSN z SO, która nigdy by nim nie została, gdyby nie sprzedała duszy partii...

Ponadto Stanisław Zabłocki przemawiał niedawno w senacie, w takim stylu, że trudno go posądzić o jakiekolwiek objawy demencji. Chyba, że się upierasz...

Nadto, chyba rozumiesz
@Ogar_Ogar: Zabłocki powinien zostać nie dlatego, ze jest świetnym prawnikiem ale tylko z tego powodu, żeby twoi ideowi sojusznicy nie wprowadzali do SN iście bolszewickich czystek. Nie trzeba tutaj bronić go jego dorobkiem orzeczniczym.

Zreszta biorąc pod uwagę to co zrobiliście w TK to większość prawników będzie miała większy dorobek od tych piesków, które zajmują wysokie stanowiska z politycznego nadania
A nadto orzekał w wielu medialnych sprawach i jest autorem paru publikacji.


@Tamerlan: Jakich? Bo na razie to Zabłocki wielkim sędzią jest bo tak. Ja nie odbieram mu niczego, tylko mam nadzieję, że ktoś mi wskaże skąd wynika jego wielkość.

A zestawiam go z Przyłębska bo zarzut w stosunku do niej i członków KRS brzmi m.in są magistrami. Ja tam nie wiem co ma do rzeczy i dużo bardziej interesują mnie
@Ogar_Ogar:

Wręcz przeciwnie, pytasz o jego dorobek orzeczniczy w kontekście podważania jego kompetencji. Ale taki hint: gdy ktoś zasiada w SN od lat dziewięćdziesiątych i awansuje na prezesa Izby Karnej, to raczej ma jakiś dorobek.

A jak pytasz, no to np. http://wyborcza.pl/1,75398,7193459,Lowcy_skor___pogarda_dla_zycia.html - merytorycznie nie oceniam, ale lubię jego styl.

m.in


@Ogar_Ogar: No właśnie. M.in. Przyłębska nie ma oprócz mgr nic do pokazania, a orzecznicza to na wykopie były info
Wręcz przeciwnie, pytasz o jego dorobek orzeczniczy w kontekście podważania jego kompetencji


@Tamerlan: Ja pytam o dorobek orzeczniczy w kontekście pytania o dorobek orzeczniczy. Miałem nadzieję, że ktoś wykona dwa kliknęcia więcej i coś mi o Zabłockim powie więcej niż "to wielki sędzia bo wydaje super orzeczenia ".

gdy ktoś zasiada w SN od lat dziewięćdziesiątych i awansuje na prezesa Izby Karnej, to raczej ma jakiś dorobek


Pełnienie funkcji świadczy o
To nie była przewodniczącym wydziału w Sądzie Okręgowym?


@Ogar_Ogar: w takim razie doczytaj kiedy do SO wróciła, a kiedy nim została ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i jak to mówiłeś wyżej: pełnienie funkcji świadczy o pełnieniu funkcji.