Wpis z mikrobloga

@deeprest:
Może i żenujące, ale powiedz, co innego daje im państwo? Jakie inne wartości z którymi mogą się utożsamiać? Jedność europejska? Tolerancja? Pliz.
A celebrują to jak umieją, nie każdy jada bułkę przez bibułkę i chodzi do opery.
@dendrofag: Ale co to znaczy "daje im państwo"? Państwo daje im wiele rzeczy, a wartości każdy musi sobie sam odnaleźć w życiu. Niech dają przykład i uczą sprzątać po sobie nad jeziorem, pracować dla kraju i rozliczać się z podatków, szanowania cudzego i wspólnego mienia oraz szacunku dla innych ludzi. Odwoływanie się do masakry ludności cywilnej w Powstaniu aby przekazać dziecku wartości bez żadnego kontekstu jest absurdalne.
Zresztą nie wyobrażam sobie
@deeprest:

Ale co to znaczy "daje im państwo"

Może nie wyraziłem się precyzyjnie.
Pytanie powinno brzmieć "jaką inną alternatywną tożsamość narodową oferuje im oficjalnie Państwo Polskie". Nie chodził mi o zasiłek dla bezrobotnych.

Państwo daje im wiele rzeczy, a wartości każdy musi sobie sam odnaleźć w życiu

Nie do końca się zgadzam. Państwo Polskie oferuje przymusowy system edukacji, więc jest to jakaś oferta.

Niech dają przykład i uczą sprzątać po sobie
@deeprest: @Nitro_Express: Mam takie koszulki i co, od razu patologia z piwem? Moja dziewczyna, siostra, ojciec też mają. Interesujemy się tym i szanujemy. Znam dużo normalnych osób, które też takie ma. Motaliśmy takie rzeczy jeszcze zanim istniało Red is Bad czy Surge Polonia (nie mówiąc o jakiś sebowych firmach). Przez takich jak wy jesteśmy wrzucani do jednego wora z sebkami, brawo! Co jest złego w takiej koszulce, zakładając np. logo
Pobierz fredperry - @deeprest: @Nitro_Express: Mam takie koszulki i co, od razu patologia z p...
źródło: comment_XFrKcM4edt09BusbrulblnVFJD9HzwDK.jpg
@fredperry: Bo znak PW to nie jest jakieś modne logo firmowe jak krokodylek lacoste czy ralph lauren. Kotwica to symbol określonego czasu i miejsca. W waszych głowach może przedstawia was to na ulicy czy knajpie jako patriotów, ale tak nie jest. Robienie z tego marketingowego znaczka prowadzi właśnie do takich sytuacji, jeden sobie zrobi na koszulce, drugi na majtkach, kolejny wypuszcza napoj energetyk na rynek
http://www.gs24.pl/archiwum/art/5020516,kombatanci-sa-zbulwersowani,id,t.html

Zarówno moi dziadkowie Powstańcy jak
@deeprest ciekawe, że współpracowałem ze stowarzyszeniem kombatantów w moim mieście przy organizacji różnych rocznic i żaden z nich nie miał z tym problemu. Problem jak zwykle stworzyli ci, których to najmniej dotyczy i próbują narzucić reszcie co można nosić a czego nie. To co wrzucasz to przeróbka PW na jakieś kibicowskie hasło - co to ma do rzeczy?
spółpracowałem ze stowarzyszeniem kombatantów w moim mieście


@fredperry: ja myślę, że powinni wypowiadać się kombatanci z Powstania, a nie jacykolwiek. Moja babcia była w Szarych Szeregach i ma rożne przypinki z PW, jeszcze z czasów powstania, ale nie obnosi się z tym na co dzień. Nikt z jej kolegów i koleżanek również, bo są temu przeciwni