Wpis z mikrobloga

Mirki i Węgierki i świry komputerowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stoję przed wyborem - mam aktualnie WRT54GL i chce go wymienić na coś z 1GB/s wszystkie porty (WAN + minimum 2-3 LAN 1GB/s ) Najlepiej bez wifi (ale to nie jest wymóg) i jak najtaniej. W gniazdku mam 1Gb/s sieci akademickiej

Do tego będzie podpięty Cisco MR 33 Access point do udostępniania Wifi po 2,4Ghz i 5Ghz

Zastanawiałem się nad #mikrotik RB750GL lub RouterBoard RB941-2ND-TC

#sieci #siecikomputerowe #komputery #rj45boners #it #servermasterrace #serwery
  • 11
@bi-tek: Ten gigabit to w dupleksie? Bo jak nie to ER-X jest znakomity :) I wyrobi gigabit na WAN z dodatkowymi usługami (tylko trzeba z konsoli włączyć hardware offload), RB750GL nie bardzo.
@TS050: @kyaroru: @kyaroru: Trochę drogie rozwiązanie. Na pewno Ciekawe tyle że sprzęt jest to do użytku "domowego" i nie chce inwestować oraz usunąć wąskie gardło w postaci 100Mb/s na wanie. Pewnie je podepnę, popatrzę sobie w panelu jak to wygląda, zmienie mac-a na taki jaki muszę mieć aby wejść do sieci i tak to zostawię.
@bi-tek: 750GL już nie produkują, kup 750Gr3 ale to model bez wifi. RB941 owszem ma wifi ale słabe i ma porty setkowe. Jak chcesz z wifi to kup hap ac2 (D52G).
@RobaxX: Od wi-fi mam MR33 od Cisco, chce sam router tak aby 1GB/s był na wan i lan bo teraz tak jak już pisałem mam wąskie gardło 100mb/s na wanie. Router prawdopodobnie będzie służył ok roku - 1,5 bo potem światełko pewnie sobie podciągnę.
@kyaroru: Jak ma dostać media converter to równie dobrze może sobie prosto w router wpiąć światło. Jak będzie miał GPON to są wkładki GPONowe więc jak dostawca mu pozwoli to też sobie wepnie bezpośrednio.