Wpis z mikrobloga

Ostatnio słuchałem z ciekawości polskie radio Lwow i była mowa że profesor Ryszard Tomczyk odpowiedzialny za badania na cmentarzu łyczakowskim rozpoczyna nowy projekt i prosi osoby które mają pochowanych we Lwowie jak i na przedmieściach swoich krewnych jak i bliskich o udział w ankiecie która ma na celu upamiętnienie nazwisk pochowanych polaków na okolicznych cmentarzach. dane cmentarze o których mowa znajdują się w danych miejscowościach takich jak: Zamarstynów, Hołosko, Zniesienie, Kleparów, Kulparków, Krzywczyce, Lesienice, Lewandówka, Malechów, Rzęsna Polska, Sichów, Skniłów, Sokolniki, Zboiska, Zimna Woda, Winniki, Brzuchowice oraz we Lwowie. Jeśli wiecie ze nie wiem, ze wasza babcia,dziadek,ciocia lub nawet och znajomi pochodzą z danych miejscowości wymienionych powyżej to popytajcie się czy może nie pochowali na tamtejszych cmentarzach nikogo z rodziny/bliskich lub choćby i nawet znajomych. w moim przypadku w brzuchowicach zmarł moj pradziadek a wiec gdy usłyszałem podczas audycji ze brzuchowice zostały wymienione napisałem do radia przez fejsa czy byłaby inna możliwość wypełnienia ankiety (bo podczas trwania audycji pani która ją prowadziła wspomniała tylko o wypełnieniu danej ankiety osobiście w ich siedzibie która mieści się we Lwowie do którego nie mam aż tak blisko) a wiec podałem swój adres e-mail i ankieta została mi udostępniona. Jeżeli ktoś z was również by był zainteresowany jej wypełnieniem to napiszcie do mnie i podajcie odrazu swoje adresy e-mail to prześle ją wam na pocztę. audycja w której była mowa o tym projekcie jest z dnia 14.07.2018 i zmianka o nim jest od 1:09h. znajdziecie ją na oficjalnej stronie internetowej radia Lwowa. #lwow #ua #pl #kresyinfo
  • 2