Wpis z mikrobloga

#prawo #leroymerlin #sklep #uokik #kiciochpyta

Hej mirki, podpowiedzcie co mogę zrobić w takiej sytuacji- kupiłam lampę w (stacjonarnym) leroy merlin i po około 3 tygodniach się zepsuła. Mój niebieski jest właśnie w sklepie żeby ją reklamować ale zgubiliśmy paragon, płacone było kartą więc wydrukowaliśmy potwierdzenie płatności ale nie chcą nam przyjąc towaru, bo nie mamy jakiejśtam karty lojalnościowej. Nigdzie nie mogę znaleźć regulaminu sklepu stacjonarnego, a wiem że w klauzulach niedozwolonych jest:

Rejestr klauzul niedozwolonych UOKiK


Numer wpisu: 4242
„Podstawą przyjęcia reklamacji jest dowód zakupu towaru (paragon fiskalny lub faktura VAT)”

Numer wpisu: 4133
„Z towarem należy zwrócić paragon zakupu, jeżeli został wystawiony. Klient przed wysyłką towaru musi powiadomić za pomocą email oraz telefonicznie pracownika BHPEX o fakcie nadania przesyłki. Brak powiadomienia może oznaczać nie odebranie przesyłki”

Numer wpisu: 2685
„Do reklamowanego lub zwracanego produktu konieczne jest dołączenie paragonu”

Numer wpisu: 585
„Wszelkie zwroty mogą nastąpić z uwagi na fakt posiadania kasy fiskalnej wyłącznie po zwrocie paragonu fiskalnego”
  • 16
@Kami-chan:
skorzystaj z uprawnień, jakie wynikają z kodeksu cywilnego. Napisz pismo wzywające sprzedawcę do usunięcia wady, obniżenia ceny (co wybierasz), ewentualnie zawierające oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Pismo prześlij na adres właściwego sklepu, gdzie zakupiłaś rzecz, nadto do wiadomości centrali (kogoś wyżej). Czekaj na odpowiedź.
ale w kodeksie jest jak byk, że potwierdzenie to nie musi być paragon, z resztą nie wierzę że w systemie nie mają moich zakupów. Niejednokrotnie w wielu sklepach reklamowałam towary w ten sposób i nikt nigdy nie robił problemu
@JustycjariuszOprawca: @Norskee: @KarPaKo: @Stragan: Niebieski zażadał odmowy przyjęcia reklamacji na piśmie żeby złożyć skargę i nagle udało im się odnaleźć paragon w systemie i oddać pieniądze, tak więc jakby co to pamiętajcie że takie coś może zadziałać i obyło się bez wołania kierownika
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Kami-chan - @JustycjariuszOprawca: @Norskee: @KarPaKo: @Stragan: Niebieski zażadał od...
źródło: comment_w6KleOXWtQD0dwDPk44fOvabGM3MRJem.jpg