Wpis z mikrobloga

Przeglądam sobie ogłoszenia wynajmu pokojów w Trójmieście i ręce mi opadają totalnie. Ceny poszły w górę i są teraz tak absurdalne, że śmiać się chce. Mieszkania na #!$%@? z dobrym dojazdem (tylko 40 minut), klitki dwuosobowe 700 zł od osoby, schowki na miotly z meblami z Ikea za tysiaka, super mega fancy pokój tylko 600 zł plus drugie 600 opłat. Idź pan w #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ma ktoś z Was coś do wynajęcia? Interesują mnie Wrzeszcz, Zaspa, Przymorze. Większość czasu mnie nie ma a jak jestem, to też mnie nie ma.

#trojmiasto #gdansk #pokoje #wynajem #szukam
  • 19
@ncpnc cały czas mówię o pojedynczych pokojach. To co się dzieje z rynkiem na przestrzeni ostatnich lat jest porażką z punktu widzenia, która pokoju szuka.

@Polinik stać mnie na to, żeby wynająć sobie apartament ale nie o to w tym wszystkim chodzi.
@Polinik nie bo to totalnie głupie. Rynek jest zwyczajnie zepsuty przez napływających studentów. Nie sądzę, że da się z tym w jakiś sensowny sposób walczyć. Tak długo jak jest popyt, tak długo ceny będą wzrastać a wraz z nim niezadowolenie.
@AnsuzSowilo: ceny wzrastaja bo wzrastaja koszty budowy, nie ma pracownikow, a ukraincy chca by coraz wiecej im placic. Tym samym wzrasta koszt kupna mieszkania. Dodatkowo teraz by kredyt dostac musisz 20% wkladu wlasnego wplacic, co przy mieszkaniu za 300k wynosi 60k zl. Wszystko to powoduje takie a nie inne ceny.
@krzysztof-es-545 studentom się poprzewracalo? W Gdańsku są największe wzrosty cen mieszkań w Polsce. Dobijaja do warszawskich dobijaja powoli a pensje jakby nie do końca.

Nie mam oczywiście pretensji do właścicieli mieszkań bo oczywiste że każdy chce zarobić.

Ale zalom ludzi też się nie dziwie. Trojmiasto nie jest aż tak zajebiste żeby życie tu wychodziło najdrozej w kraju
ceny wzrastaja bo wzrastaja koszty budowy,

Srututu. Informacja rodem z serwisów informacyjnych. Na przestrzeni półrocza to wzrost o 0,7% - pomijalny przy jakichkolwiek kalkulacjach.

nie ma pracownikow,

To fakt. Jest ogromny problem z pracownikami.

a ukraincy chca by coraz wiecej im placic.

Też pieprzenie z clickbaitowych nagłówków. Stawki Ukraińców na budowie już od dawna są równe stawkom Polaków.

Tym samym wzrasta koszt kupna mieszkania.

Cena mieszkania wzrasta, bo są ludzie gotowi taką
studentom się poprzewracalo?

No poprzewracało, poprzewracało. Powinni pomieszkać semestr albo dwa w akademiku, żeby poznać prawdziwe życie.

W Gdańsku są największe wzrosty cen mieszkań w Polsce.

To fakt, że wzrost cen jest znaczny
W I kw 2017 cena ofertowa średnia to było 6482, w 2018 już 8054zł
Ale za to cena transakcyjna rok do roku to odpowiednio: 6430 i 7255zł

Dla porównania w Gdyni:
6870 i 7855
6710 i 6851

Dobijaja do
nie bo to totalnie głupie. Rynek jest zwyczajnie zepsuty przez napływających studentów. Nie sądzę, że da się z tym w jakiś sensowny sposób walczyć. Tak długo jak jest popyt, tak długo ceny będą wzrastać a wraz z nim niezadowolenie


@AnsuzSowilo:
No to czego właściwie chcesz? Bo jak na razie jedyny konkret jaki znalazłem, to pytanie, czy jakiś mirek nie zechciałby dotować Ci mieszkania w najpopularniejszych wynajmując je poniżej ceny rynkowej.