Wpis z mikrobloga

Despotyzm niczego tak nie lęka się, jak organizacji społecznych. Najpewniej czuje on się wtedy, gdy władza państwowa jest w ogóle jedyną organizacją społeczną, i gdy ma ona do czynienia z obywatelami, z których każdy jest tylko oderwaną od całości jednostką.

Karl Kautsky
#antykapitalizm #neuropa #4konserwy
Pobierz Baleburg - Despotyzm niczego tak nie lęka się, jak organizacji społecznych. Najpewnie...
źródło: comment_K47Ork1bynE0eXQSt3nryo2IYyIkfOou.jpg
  • 14
@3n3bl0: xD

Anarchizm zaklada brak panstwa i jego instytucji.
Kapitakizm zaklada jak najmniejsze panstwo minimum. Komuniz/socjalizm i inne tego typu mity zakladaja na odwrot.
Bo juz w jakies bajki typu przejecieie wlasnosci produkcjj przez plebs chyba nikt bie wierzy i mowimy o rozwinietym (xD) socjalizmie w ktorym istnieje panstwo tak?
@rzuberbozy: ale z jaka terminologia trollku? Wiesz ze definicji anarchizmu jest wiele, tak jak i nurtuch anarchistycznych? Anarcho-kapitalizm np?

Ja mowie tylko o kogicznych zalozeniach, to ze znajdzirsz sobie definicje w necie ktora Ci pasuje, to o niczumym nke swiadczy.
A logiczne zalozenia sa takie ze kaputalizm to jak najmniejsze panstwoktore reguluje zycie i gospodarke, tak samo w anarchizmie nie masz mechanizmow regulujacych gospodarke. To ze sobie wybierzesz anarcho-socjalizm (xD) ktory
@steve__mcqueen Po pierwsze, pisz po polsku. Szanuj polską mowę, "trollku".

No właśnie, to, że banda trolli na grupkach fb wymyśliła sobie "akap", to nie znaczy, że to jest prawdziwe. Anarchizm kapitalistyczny, pfff... Poczytaj ojców anarchizmu, takich jak chociażby Kropotkin, a sie dowiesz przydatnych rzeczy które złamią Twoje myślenie. Anarchia i kapitalizm nie istnieje. Nie ma prawa bytu. Jedno wyklucza drugie. A prawdziwi anarchiści się do was nie przyznają i przyznawać nie będą.
@rzuberbozy: nie jestem z jakichs akapow wiec daruj sobie te radzieckie pisanie w liczbje mnogiej.
A jezyk polski szanuje, trzeba naprawde duzego braku w bystrosci zeby sie nie zorientowac ze literowki sa z powowow czysto fizycznych.

Nie obchodza mnie sekciarskie podejscia, "ojcowie" itp. Ja tylko mowie ze istnieje wiele odlamow, to ze ty walczydz jak 19 letni buntownik o jakis swoj "jedyny prawdziwy" odlam to jeszcze nie przesadza sprawy, uwierz.

No