Wpis z mikrobloga

Szukam partii która :
Obniży podatki
Bedzie wolnościowa
Zalegalizuje marihuane
Zalegalizuje przechodzenie na czerwonym na wlasne ryzykon oodpowiedzialnosc.
Pozwoli miec auto bez oc i pt jesli bedzie stalo w garazu kilka lat
Zniesie rozdawnictwo
Zniesie absurdalne podatki na paliwie
Zezwoli na handel w niedziele
Pozwoli mi stanac sobie ot tak i sprzedawac burgery do powiedzmy 1000zl rocznego przychodu.
#!$%@?/4 urzędników i zniesie papierkologie
Ułatwi zakładanie firmy - dzwonie pyk bez pieprzenia z papierkami mam 1 osobowa firemkę.
Na kogo powinienem zagłosować? Jaka Polska partia mi jest najbliższa?
#pytanie #4konserwy #neuropa #polityka
  • 255
@sorek No to było zaznaczyć od razu, bo mimo innych najwyraźniej kompetencji, to w dziedzinie żywności jest to odpowiednik naszej inspekcji sanitarnej.

Brak gustu brakiem gustu, ale salmonelii czy innego syfu nie rozpoznasz na oko, a do warunków na kuchni czy magazyn konsument dostępu nie ma, więc też żadna jego w tym wina.
Co nie przeszkadza nam rozdawać pieniaze w postaci mieszkań, 500+ i innych pierdół :P


@Niebadzlosiem: moim największym marzeniem jest aby ludzie którzy nie mają wiedzy z dziedziny ekonomii nie wypowiadali się o niej na głos, zarówno w przestrzeni publicznej jak i w internecie. Co dziwne, nie widzę w internecie dyskusji na temat wznoszenia wieżowców a na temat gospodarki mamy kilka milionów samozwańczych ekspertów których widzę tak "no ogólnie to można zbudować
Pozwoli mi stanac sobie ot tak i sprzedawac burgery do powiedzmy 1000zl rocznego przychodu.


Nope. Absolutnie. Produkcja żywności musi być kontrolowana.
A jaka chcesz to możesz sprzedawać inne rzeczy jeśli nie osiągniesz 1/2 minimalnej (o ile to już weszło w życie)

Ułatwi zakładanie firmy - dzwonie pyk bez pieprzenia z papierkami mam 1 osobowa firemkę.

Przecież już dzisiaj możesz przez internet złożyć wszystkie dokumenty ;)

@Niebadzlosiem:
@Niebadzlosiem opowiadasz straszne bzdury i nawet nie wiesz co opowiadasz. Popyt tzw wewnętrzny poprzez konsumpcję nie jest wstanie zrownwazyc dochodu z tytulu podatku od paliwa. Przecież to nie to sama skala. Dlaczego np Wezenzuela którą ma ropę tanią jak barszcz klepie biedę aż piszczy z hiperinflacja i recesja na czele?. I nie , nie jest to wina tylko reżimu tam panującego. A jeszcze kilka dekad temu stawiana była jako wzór. Makroekonomia to
@PanKosmonauta Ja w tym roku zakładałem działalność i jednak aż tak prosto nie było. Musiałem odwiedzić jeszcze urząd skarbowy i wysłać zawiadomienie do GUS. Przyznam jednak, że procedura nie była skąplikowana.
Jeśli szukał bym gdzieś usprawnień to próbował bym upraszczać formularze urzędowe.
Niezależnie od urzędu człowiek dostaje kilka stron A4 do uzupełnienia i w ogóle nie rozumie o co go pytają.
@PanKosmonauta: założenie rzeczywiście, ale potem co miesiąc musisz się spowiadać co do grosza ile miałeś przychodu, jak był tego koszt, zapłacić od tego podatek, dodatkowo musisz płacić ponad 1200 zł na ZUS i ubezpieczenie nawet jeśli nic nie zarobisz...