Wpis z mikrobloga

Wiecie, kto zapłaci za bohaterską walkę sebastianów-husarzy z dyktą zasłaniającą lwy na Cmentarzu Orląt? Polskie towarzystwo zajmujące się opieką na tą nekropolią.

Z bloga Polki mieszkającej we Lwowie:

"Misja” uwalniania lwów przynosi więcej szkody, niż pożytku – samowolna demolka skrzyń nie zwróci figurom wolności, co najwyżej zaogni już i tak napięte nastroje. Za stan lwów i ich odpowiednie zabezpieczenie oraz zasłonięcie odpowiada Polskie Towarzystwo Ochrony nad Grobami Wojskowymi i każde uszkodzenie skrzyń musi być przez nich naprawiane. Ciągnie to za sobą koszty i siły (pamiętajmy, że członkowie towarzystwa to w większości emeryci). Jestem na Cmentarzu co drugi dzień i widzę, jak proces niszczenia skrzyń ostatnio przybrał na sile.

Ciekawe, czy ktoś, kto odrywa kolejne kawałki dykty pofatygował się do kaplicy, gdzie zawsze siedzi dyżurny towarzystwa, i zapytał go o zdanie? Smutne to, że do demolki jest tylu chętnych, a do prowadzenia rozmów – mało.

http://lwow.info/uwolnic-lwy/

Nie wiem, jaką amebą umysłową trzeba być, żeby wierzyć, że takie działanie przyniesie jakiś efekt. Że jak lwowscy nacjonaliści zobaczą rozebrane skrzynie, to nagle dojdą do wniosku, że lwy w sumie mogą sobie stać? Logika dziecka z przedszkola, które myśli, że jak wrzuci do wózka w markecie batonik, kiedy mama nie widzi, to go w domku smacznie zje. Nie mówiąc już o tym, że to świetny pomysł na prowokowanie debili w patriotycznych koszulkach z drugiej strony granicy. Ale może o to właśnie chodzi, żeby ktoś pomazał farbą jakąś tablicę. Albo zdemontował krzyż postawiony na miejscu wymordowanej polskiej wioski na Wołyniu, bo się okaże, że stoi bez niezbędnych pozwoleń.

#ukraina #lwow #bekazpodludzi #bekaznarodowcow
  • 6
Że jak lwowscy nacjonaliści zobaczą rozebrane skrzynie


@JPRW: I tak wlasnie powinni sobie myslec. Maja stac sobie tam gdzie jest ich miejsce. Powinnismy nie akceptowac ukrainskiego szowinizmu a nie mu pozwalac na aresztowanie lwow w pudlach. Kazdy dokladnie wiec ze Polacy mieszkajacy we Lwowie sa zastraszeni przez tych bandytow. Czy powinnismy dopuszczac zeby bandyci nami rzadzili ....
@JPRW: A może to ukra... oczywiście ruska prowokacja po prostu?. Dlaczego zawsze muszą być winni Polacy?.Byłem kilkukrotnie na tym cmentarzu, o różnych porach roku i dnia i nigdy tam nie widziałem osób które zachiwywały by się niegodnie tego miejsca.