Wpis z mikrobloga

Sorry za opóźnienie, ale z powodu upałów odkładam próbę bufora do momentu ocieplenia w ok. 90 %. Obecny stan na foto. Termostat na pompie dużego obiegu ogarnięty. @kurzi5 @dziecielinapala @kibiklops @Solitary_Man @OldNoob @Silikon @Serv_HVAC @anty-fronda @nintendo89 @kocha_to_poczeka @Juzef @kijek_samobijek @Basteq
#ogrzewanie #zima
Pobierz goothic - Sorry za opóźnienie, ale z powodu upałów odkładam próbę bufora do momentu o...
źródło: comment_OVgkb890zgOYtjVi4tZL5r7Od3XKC4jh.jpg
  • 13
@Basteq: Dzięki, jestem bardzo ciekawy jak szczelna będzie izolacja. Z przodu na górze chyba nie będę docinał płyt, tylko pianą zalepię całą powierzchnię. Układ jest łatwy do ogarnięcia, bo pompa kocioł-bufor jest sterowana przez sterownik kotła, jak temp. w kotle spadnie np do 55 przestaje pchać wodę, więc nie ma wychładzania, z kolei pompa bufor-CO/CWU będzie się odpalać przez termostat, tylko nie wiem czemu zawór trójdrożny jest na wyjściu z kotła,
Pobierz goothic - @Basteq: Dzięki, jestem bardzo ciekawy jak szczelna będzie izolacja. Z przo...
źródło: comment_I2M3sMhZ6mg3Fgo3u3muqEOYaT1SXEhd.jpg
@goothic: takie pytanie, czy w zimnie ten bufor bezie działać poprawnie? Podgrzanie lira wody o1° to 1.16W czyli tysiąc litrów to 1.16kW. Jeśli chcemy podgrzać wodę o jakieś 50 stopni w buforze to potrzebujemy 58kW jesli 2/3 energi pieca pojdzie na bufor ( a w zime moze to byc sporo mniej bo jeszcze grzanie cwu) to potrzebujesz by wklad palil sie minimum 5h pelna mocą. Jest to do uzyskania? Nie
@kijek_samobijek: z obserwacji powiedziałbym, że z 12-13 godzin palenia 5-6 pali z nominalną mocą rzędu 60-70%. Po zamontowaniu termostatu z 19 st. C dobijało do ustawionych 22 st., potem wyrzuca siłą przez pompę wodę, bo się do 90 st. nagrzewa i przez to temperaturę w domu (na parterze) do 25-26 st., pomijam fakt, że wyłożyłem 1/4 pieca cegłami szamotowymi, żeby moc zmniejszyć.
Piec ma 14kW, licząc że pali 5 godzin z mocą znamionową to mam 70kW-35kW (w najmroźniejszy dzień zimy) 35 wolne, plus może z 20kW przez pozostałe 8 h. 55kW na oko, ale może akurat się uda, żeby hulało jak trzeba.