Wpis z mikrobloga

Andreas o maksymalistach Bitcoina i czemu pisze książkę Mastering Ethereum. Dobre podsumowanie trybalizmu jaki ma miejsce w community. zamiast się wspierać, aby technologia się rozwijała i była w stanie sprostać realnym potrzebom dzisiejszego internetu, wyznawcy danego coina (zwłaszcza maksymaliści Bitcoina pokroju pawlo czy cyberpunkt) uznają innych za heretyków. Czysta postawa religijno-trybalistyczna, co powinno nie mieć miejsca w wypadku technologii Blockchain i tego, jaki ma ona przekaz ideologiczny.

https://www.youtube.com/watch?v=So6WERp7vLY

#kryptowaluty #kultura #bitcoin #ethereum #litecoin #technologia
  • 44
aby technologia się rozwijała i była w stanie sprostać realnym potrzebom dzisiejszego internetu,


@krzysztof-szczucki: Która technologia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety dobrze podsumowują Andreasa ...

Zastanawia mnie bitcoinowyrewolucjonista czy to troll czy co :D Bo może źle, że dałem go na czarną, bo uznałem za trolla i coś z tego będzie ... halp
@krzysztof-szczucki: my wspieramy mówiąc Wam, że to co robicie nie ma sensu a Wasza platforma w najlepszym wypadku skończy w rękach Amazona na jego serwerach chociaż pewnie to już się stało skoro nie da się postawić pełnego węzła a Andreas może mówić tak dla pieniędzy. Nikomu nie wolno ufać taka jest idea bitcoina. Andreas jest za bardzo techniczny aby nie wiedzieć, że platforma nie utrzyma się długo w formie zdecentralizowanej.
Zastanawia mnie bitcoinowyrewolucjonista czy to troll czy co :D Bo może źle, że dałem go na czarną, bo uznałem za trolla i coś z tego będzie ... halp


@fervi: źle bardzo źle, w krótkim czasie przyczynił się więcej niż inni przez lata.
@krzysztof-szczucki: mówię o Was eterowych wyznawcach, nie powiesz mi przecież, że zrobienie wszystkiego na eterze jest możliwe.

Na szczęście ty nie jesteś tutaj dla pieniędzy :DDD


@krzysztof-szczucki: jestem dla pieniędzy, byłem i będę ale kiedy już zdobyłem te pieniądze okazało się, że nie o to mi chodziło, że nie interesowały mnie tylko pieniądze. Okazuje się, że idea oddania wolności ludziom i uniemożliwienia wojen poprzez stworzenie jednej waluty światowej jest o
@kamil-wasniewski: niech sobie będą rozwijane nie mam nic przeciwko konkurencji, która jest motorem rozwoju ale nie wierzę aby coś moglo zagrozić bitcoinowi. Najlepsi pracują dla bitcoina, na końcu wygra tylko jeden. Nie będzie kilku walut światowych. Musi być tylko jedna inaczej to wszystko co robimy nie miałoby najmniejszego sensu sensu.
' Moglibyśmy pompować tą samą walutę razem i przyciągnąć więcej ludzi zamiast tego musimy patrzeć jak ludzie tracą pieniądze na scamowych ICO.'

@pawlo74 kuźwa cóż za piękna ideologiczna postawa, biorąc pod uwagę, że ponoć cały majątek masz w BTC XDDD
@fervi: nie chodzi o to czy ja coś proponuje, tylko chodzi o jego jakże wierną postawę ideałom, gdzie namawia innych do pompowania tej samej waluty XDDD bo ma wszystko w niej XDDD, osobiście jest mi ciężko wybrać, każda ma jakieś wady i zalety, w BTC nie podoba mi się transparentność, raz wyślesz komuś coś z portfela i już ktoś wie ile masz BTC na portfelu (tak wiem, że może być kilka
@wooojtassss: Tylko ostatecznie Bitcoin ma smart contracty (chociaż nie wiem kiedy to będzie otwarte) i pracuje nad anonimowymi transakcjami. Reszta się wyczerpała już ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fervi: tylko czy ktokolwiek będzie chciał z tych Smart kontraktów korzystać, no i Bitcoin jest dość powolny... Masz lightning network ale te rozwiązanie nie różni się zbytnio od obecnego systemu bankowego, więc nie wiem po co wymyślać koło na nowo