Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki i Mirabelki.
Właśnie skończyłam studia i zastanawiam się co dalej zrobić ze swoim życiem. Mam 5 lat doświadczenia na swojej działalności i to tyle. Skończyłam studia i jestem rozbita. Z jednej strony mogłabym iść pracować do korpo w jakimś marketingu czy innym outsourcingu zgrywać wielką panią za trochę ponad średnią krajową, ale z drugiej strony jak pomyśle że miałabym tak spędzić najbliższe 35 lat to już nie wygląda tak kolorowo, zastanawiam się czy nie lepiej skorzystać z młodości emigrować, żyć w wielu miejscach, co niestety wiąże się z pracą fizyczną ale za to za dobre pieniądze które pozwolą podróżować lub oszczędzić chociażby na mieszkanie w Polsce.
Jakbyście mieli 25 lat to co byście zrobili ze swoim życiem? #pytanie #ankieta #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży

Warto emigrować?

  • Emigrowałem i nie żałuje. 22.1% (32)
  • Emigrowałem i żałuje. 2.8% (4)
  • Nie emigrowałem ale chciałbym 21.4% (31)
  • Nie emigrowałem i nie mam zamiaru 22.1% (32)
  • Nie wiem, nie znam się, ale lubię klikać w ankiety 31.7% (46)

Oddanych głosów: 145

  • 8
@revsone1: gownokomentarz, po co sie wypowiadasz w temacie emigracji skoro jedynie gdzie emigrowales to Warszawa. Jeszcze probujesz brzmiec jak wyrocznia. Jestes pewien ze wszyscy traktuja innych jak polacy ukraincow? Musiales byc #!$%@? jak to pisales bo jest to tak nieskladny, nie majacy logicznej spojnosci slowotok ze az mam do ciebie pretensje ze przez przypadek go przeczytalem z nadzieja dowiedzenia sie czegos nowego.
....: @revsone1: Okej czyli masz gdzieś 26-27 lat, a teraz pomyśl że aby kupić w Warszawie mieszkanie nie na zadupiu i nie 24m2 musisz wyskoczyć z 500tys złotych, jak się na to zapatrujesz biorąc pod uwagę wasze obecne płace? Poza tym nie byłeś finalnie na emigracji, więc nie wiesz czy byłoby Ci gorzej czy lepiej, pewnie jest że ona pracując w drogerii mogłaby na więcej sobie pozwolić za pensje w
@AnonimoweMirkoWyznania:

Emigracja jest dobra dla ludzi którzy wiedzą że w Polsce i tak będą pracować w prostych zawodach jak sprzedawca, magazynier, barman czy inny pracownik fizyczny bo za tę samą płacę będą mogli sobie na o wiele więcej pozwolić


Masz całkowicie błędne wnioski i co za tym idzie, piszesz nieprawdę.
Generalnie płaca na zachodzie jest większa niż w Polsce niezależnie od zawodu czy jego skomplikowania. Kwestia tylko tego żeby znaleźć w