Wpis z mikrobloga

Juz ponad miesiac nosze nakladeczki invisalign i jak na razie polecam motzno. #!$%@? wszystko, czekolady, orzechy itp itd. Jak na razie nie ma zadnego problemu.
Juz nawet widze lekka poprawe, szczegolnie jesli chodzi o zgryz. Do tej pory nawet nikt nie zauwazyl ze cos nosze na zebach, dopiero jak sam powiem i pokaze ryj z bardzo bliska to jest zauwazalne.

Jezeli ktos sie zastanawia nad aparatem na zeby i ma fundusze to zdecydowanie

invisalign > zwykly aparat metalowy

#ortodoncja #stomatologia #dentysta #zeby #medycyna
  • 11
@SzalonyFanMalysza: invisalign to chyba koszt ok 600zł na 3 tyg, czy się mylę?
mam aparat metalowy samoligaturujący i też jem czekolady, bułki itd. nie mam zadnych problemów, oprócz tego ze dwa razy odkleił mi się zamek. też prawie od razu widziałam poprawę w moim zgryzie, w kazdym razie bardzo szybko skorygowało się to, co się jako jedyne rzucało w oczy, czyli ukośne dwójki ;) koszt to 1800zł za jeden łuk.
@SzalonyFanMalysza: no to podobnie się wyjdzie ze zwykłym aparatem :) invisalign jest dobre dla osob które nie chcą żeby było widać drut :) a nie mowi Ci się przez to dziwnie? Czym to się różni od np retainera na noc zakładanego na zęby już po leczeniu? Tego takiego wiesz... jakby „plastikowego”
@shnitzel z invisalignem bedzie to trwalo rok natomiast ze zwyklym u mnie by to trwalo 2 lata. Tak powiedziala dentystka, znajoma rodziny wiec watpie zeby sciemniala.

Do tego.dochodzi.higiena jamy ustnej, normalnie myje wszystkie zeby.
Nie wiem czym sie rozni. To sa takie wkladki, wygoogluaj. Wiele osob mowi w tym gorzej natomiast u mnie nie widze zmiany. Normalnie mowie, nawet dentystka byla zdziwiona.
@SzalonyFanMalysza: no właśnie dlatego pytam o wymowę bo po zdjęciu aparatu stalego trzeba nosić takie nakładki jak invisalign chociażby na noc. Mi ortodontka w ogóle nie kazala zdejmować, tylko ewentualnie do jedzenia i mycia zębów ale sobie nie wyobrażam w tym chodzić caly czas jeszcze po noszeniu aparatu dlatego na początku nosilam tylko na noc a teraz już wcale. Dziwnie mi sie w tym mówiło, tak „sztywno” :)
@plonaca_topola: Z bardzo, ale to bardzo krzywych rok temu zrobił się ładny uśmiech i normalny zgryz. Teraz noszę retencyjny (na górze i na dole taki przyklejany pasek i normalny aparat z drutem na noc na górze). Więc efekt jest.

Zależy od Twojego stylu życia i od tego jak na to patrzysz. Z jednej strony jest zajebisty bo ciężko go dostrzec i jeżeli ktoś stoi dalej niż metr od Ciebie to nawet