Wpis z mikrobloga

Podobno chińczycy chcą pomóc rządowym w ofensywie na północy Syrii. Pewnie dokładniej chodzi o Dżisr asz-Szugur, opanowane przez Islamską Partię Turkiestanu, w której sporo bojowników to Ujgurzy pochodzenia chińskiego.

O ile plotki o możliwości zaangażowania chińczyków w Syrii pojawiały się wielokrotnie, to chyba jest pierwszy raz kiedy media cytują na ten teamt wypowiedź jakiejś konkretnej osoby z Chin. Mimo wszystko, nawet jeśli dojdzie do jakiejś współpracy, to nie spodziewałbym się jakiegoś wielkiego zaangażowania militarnego Chin.

http://www.atimes.com/article/china-says-willing-to-team-with-syrias-assad-in-push-to-retake-territory/

#syria #chiny #chinywsyrii
Pobierz 60groszyzawpis - Podobno chińczycy chcą pomóc rządowym w ofensywie na północy Syrii. ...
źródło: comment_B7JvtQshfEsdR6Ru2cfXbESTdZTnFN8z.jpg
  • 13
Myślę, że ciężko Ci to będzie udowodnić.


@Martwiak: Oczywiście wystarczy spojrzeć na fakty by przekonać się że mam racje. Ilość przeprowadzonych militarnych interwencji przez chiny daleko od granic swojego kraju to całe 0.

bo według mnie Chiny obecnie jaj najbardziej interwencją w Syrii tylko ich działania są dobrze zaplanowane i prowadzone bez rozgłosu.


@Martwiak: xD
@Zuben: jeśli mówimy o interwencjach na poziomie amerykańskim to rzeczywiście, jeszcze jest zbyt wczas. Jeśli chodzi natomiast o jakąś ograniczoną działalność militarną, głównie jednostek specjalnych to czemu nie - takie działania prowadzą w Afryce z powodzeniem od dłuższego czasu.

Warto zauważyć, że to się też będzie zmieniać. Chińska doktryna zakłada, że z czasem wojsko ma stać się zdolne do obrony chińskich interesów nie tylko na wodach terytorialnych, ale także i na
@Zuben: @60groszyzawpis: @Martwiak: Ja zamieszczę tylko grafikę przedstawiająca między innymi obecną flotę do desantu morskiego oraz okrętów zaopatrzeniowych ChRL. Większość z okrętów zaopatrzeniowych powstała w ostatnich 5 latach i już jest, o ile się nie mylę, druga na świecie za USA. Gdyby Chiny chciały nagle powiększyć zdolność zaopatrywania swoich okrętów, to mogą w ciągu kilku lat podwoić czy potroić obecną ilość. http://www.andrewerickson.com/wp-content/uploads/2018/07/ONI_201807_China%E2%80%99s-People%E2%80%99s-Liberation-Army-Navy-PLAN-Coast-Guard-and-Government-Maritime-Forces-2018-Recognition-and-Guide.jpg
Pobierz Transhumanista - @Zuben: @60groszyzawpis: @Martwiak: Ja zamieszczę tylko grafikę prze...
źródło: comment_yBR8hzmtcwwHqoooAJwwv3CQXaZrqeys.jpg
Większość z okrętów zaopatrzeniowych powstała w ostatnich 5 latach i już jest, o ile się nie mylę,


@Transhumanista: @Manhunt95: No właśnie możliwości chińskiej armii dopiero rosną i jeszcze nadal jest upośledzona wielu aspektach. Ale jeśli obecny kierunek się utrzyma wkrótce będą je mieli.