Wpis z mikrobloga

Ja cię sunę... Ale jazda. Nie byłem świadomy, na jakim dramatycznym poziomie stoją programy z publicznością na #tvpinfo. Program Studio Polska 04.08.18 w #tvpis z podstawionymi ludźmi klaszczącymi na akord. Polecam każdemu, kto chce sobie popsuć dzień. Przykładowo:

Ogórek: Naszym gościem jest min. sędzia Waldemar Żurek.

Husiewicz: Wałęsa jest postacią śmieszna i powinien zamilknąć. Pan Wałęsa jest dla mnie skończony jako polityk i jako osoba publiczna.

Ogórek: Dlaczego sędziowie SN chcą podporządkować sobie pozostałe ośrodki władzy w Polsce?
: Bo koryto im zabierają!

(Żarciki prowadzących w komentarzu do wypowiedzi Schetyny o wycofaniu poparcia dla Ujazdowskiego)
Łęski: Jak myślisz, to jest dobry sygnał dla kandydatów Platformy w dużych miastach?
Ogórek: No moim osobistym zdaniem nie, bo chyba wszystko wskazuje na to, że jednak obietnice wyborcze nie są dotrzymywane, więc chyba trzeba się grubo zastanowić, zanim podejmie się decyzję o starcie z list Platformy.

Jakiś niepodpisany kolo w garniturze do sędziego Żurka: W pana słowach nie było żadnego argumentu prawnego, czas najwyższy odsunąć ludzi po jakiś duraczówkach To jest dla mnie wstyd, co pan opowiada - pan nie jest prawnikiem według mnie .

Żurek: Oczywiście, że każdy polski sąd jest sądem unijnym i to wynika z traktatów.

Ogórek: Panie sędzio, dlaczego śrdowisko sędziów generuje chaos prawny w Polsce.
<"Brawo", oklaski z sali>
Żurek: To, pani redaktor, jest absolutnie źle zadane pytanie.

Ogórek: Ja uważam, że dobrze. <śmiech Ogórek>

I do tego wypowiedzi 'ekspertów'
P.Jaki: Sąd najwyższy uznaje, że przejmuje teraz uprawnienia władzy ustawodawczej i wykonawczej, ale przypomnijmy, że te władze, co by o nich nie mówić, mają jedną zaletę - są wybierane przez ludzi. Sądy nie są.

#bekazpisu #polityka #pis #polska #komunaplus
Pobierz
źródło: comment_ojVLwFS4NvUR2ORKHD2VUUG4NbKgOgtM.jpg
  • 15
@Takiseprzecietniak: takie programy jak Studio Polska mają szansę na nowo uczynić telewizję publiczną i dostępną dla wszystkich. To chyba jedyny w tej chwili program, w którym miejsce mają wszystkie odłamy polskiej sceny politycznej. Polecam obejrzeć sobie odcinek (a w zasadzie dwa, ze względu na obszerność tematu) o reprywatyzacji. Nie dość, że zaproszono lokatorów, zaproszono Ikonowicza, zaproszono "handlarzów roszczeń", zaproszono przedstawiciela starej polskiej rodziny szlacheckiej, zaproszono po pośle z każdej partii obecnej
@Czerwonykaktus: Tak wyglądał kiedyś program 'Woronicza 17' przed Rachoniem (no, to akurat bez publiczności), dawne nawet programy Pospieszalskiego (nie wiem, jak to teraz wygląda) i Młodzież Kontra. Nie ma jak dla mnie porównania z tym programem.