Wpis z mikrobloga

Dostałem takiego maila - bać się czy nie? (z żadną firmą Rossignol nigdy się w żaden sposób nie wiązałem). W linki nie klikałem. Olać?

#pytanie #internet #bezpieczenstwo #hacking

Serwis klienta firmy ROSSIGNOL
do mnie

Szanowna Pani/Szanowny Panie,
Twoja klient numer: 144609.

Wysyłamy do ciebie powiadomienie dla potwierdzać otrzymania zapłata w wysokości 1011 zł.
Wybrałeś płatność kartą płatniczą.
Twoja, faktura jest dostępna pod tym linkiem i zostaje tam 72 do godziny po pierwszym pobraniu.

Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do soboty z 9:00 do 19:00, numer telefonu znajduje się na fakturze.

Pozdrawiamy,
Serwis klienta firmy ROSSIGNOL
  • 12
Jeszcze się pytasz. Jak przyjdzie wezwanie do spłaty alimentów puszczone przez translator google to też się będziesz zastanawiać?


@Caleb88: kiedy sprawa dotyczy kogoś obcego, ma się czysty umysł i nie ma problemów z interpretacją. Kiedy jednak dotyczy mnie samego, nagle włączają się zaciemniające umysł emocje. Dobrze, kiedy ktoś spojrzy z boku chłodnym okiem.
A ja takiego dzisiaj -
Twoja faktura numer: 902663.

Wysyłamy do ciebie powiadomienie dla potwierdzać otrzymania zapłata w wysokości 916 zł.
Wybrałeś płatność kartą płatniczą.
Twoja, faktura jest dostępna pod tym linkiem i zostaje tam 48 do godziny po pierwszym pobraniu.

Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do soboty z 7:00 do 17:00, numer telefonu znajduje się na fakturze.

Pozdrawiamy,
Serwis klienta firmy MARIE