Wpis z mikrobloga

@Bartexor: Nie zajmuję się obróbką obrazów, ale 800zł chcesz na sam procesor? Bo już socket troche nie taki, przydało by się płytę główną jeszcze wymienić, a pewnie do tego też dojedzie ram(strzelam że masz ddr3 ale nie sprawdzałem)
@VoMax podałem cenę za sam procesor, płytę dokupię osobno, a ram rzeczywiście 8gb ddr3, ale na razie nie stać mnie na nic więcej, a to taktowanie to raczej do gier się bardziej przydaje?
@VoMax aa, no chyba że tak, dziękuję za informację, bo po zakupie trochę bym się załamał... W takim razie gdybym dał maksymalny budżet 700zł to wiesz może czy znalazłoby się coś wartego uwagi?
@Bartexor: Ciężko mi powiedzieć, bo się tak dokładnie w benchmarki nie zagłębiałem, z tego co piszą po internetach Zen a Zen+ to jakieś ~15% różnicy w benchmarkach (czyli nie prawdziwe użycie, chociaż Twoje zastosowanie jest trochę zbliżone). Nie sprawdzałem też cen, bo sam czekam na Zen 2 ;)

Edit: Tak naprawdę bez upgrade'u płyty i tak raczej nic nie wskórasz (bo zamiana na wyższe FX to raczej średnio opłacalna, chyba że
@Tril okej, mysle że kupię tego ryzena 2400 i różnice w cenie między 2600 dołożę do DDR4, wiem że muszę wymienić jeszcze płytę główną i liczę się z tym kosztem, powinno starczyć kasy. Dzięki za rady!