Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak nie chcecie opublikować, to chociaż oznaczcie powód.

#mirkomodlitwa

Motyw przewodni na wakacje 2018 na wykopie (główna/mikroblog): ostrzał KK.
Kaliber - pełen zakres.
Od korsarzyków w formie ułomnych memów, przez granaty w szambo po ciężką artylerię.

NEC HERCULES CONTRA PLURES

Chciałem napisać, że nie ma jednego frontu, jest ich kilka, ale po głębszym zastanowieniu się myślę że odcinki frontów połączyły się i mamy klasyczne oblężenie i klasyczny syndrom oblężonej twierdzy u oblężonych, przez co jeszcze bardziej podatni są na ataki.

a wali się w:
- pedofilię
- przejmowanie nieruchomości
- nieopodatkowanie
- księgi parafialne kontra RODO
- nauczanie
- obyczajowość księży
- celibat
- mohery
- wpływ na prawodawstwo
- bogactwo
- oderwanie od rzeczywistości
- kościół hierarchiczny
- ludzi po święceniach
- ludzi po ślubach
- kościół świecki
- państwo wyznaniowe
- sakramenty
- i wiele innych

Od siebie napiszę, że jestem wierzącym i praktykującym katolikiem po trzydiestce. Szacuję, że poznałem mniej lub bardziej ok. 50 księży głównie z diecezji warszawsko-praskiej. Chodzi mi o osoby poznane z wzajemnością, personalnie - nie z widzenia czy słyszenia. W tej grupie o jednym mi wiadomo, że prowadził podwójne życie. Kilku miało swoje przywary które mogą razić. Zdecydowana większość ~40 było normalnymi ludźmi (bo księża są normalnymi ludźmi), czasami przykładających się do posługi czasami leniwych, marzących o fajnym aucie, przeżywających swoje dołki i frustracje. Kilku - takich księży chciałoby się mieć za przyjaciół, odwalających mnóstwo dobrej roboty.

Z mojego subiektywnego doświadczenia wynika, że ta grupa społeczna wypada dużo lepiej niż średnia dla całego społeczeństwa. Dużo łatwiej trafić na łajdaka w grupie 100 dowolnych mężczyzn niż w grupie 100 księży. Ale kogóż to obchodzi.

Chcę zaznaczyć, że Jezus miał jednaką naukę dla swoich uczniów i jednakie wymagania stawiał - nie wyróżniał przekazu dla apostołów, a dla kołodziejów czy garncarzy, choć pozostawił hierarchię. Pamiętajmy o tym. Nie ma co się oglądać na innych, to od nas samych zależy "...czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"(Łk 18, 1-8).
Jako wierzący i praktykujący katolik, uważam, że Jezus coś musiał wiedzieć także i o czasach ostatecznych, stąd jego pytanie retoryczne. Weźmy się więc w garść.

Myślę także, że to nie jest tak, że chrześcijaństwo a szczególnie katolicyzm straciło na atrakcyjności. To jest nadal szczytowe osiągnięcie myśli ludzkiej, każdy kolejny krok - to już krok niżej.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 3
Z mojego subiektywnego doświadczenia wynika, że ta grupa społeczna wypada dużo lepiej niż średnia dla całego społeczeństwa. Dużo łatwiej trafić na łajdaka w grupie 100 dowolnych mężczyzn niż w grupie 100 księży.


@AnonimoweMirkoWyznania: z mojego doświadczenia wręcz przeciwnie. Ale to pewnie przez to, że ja uznaję okłamywanie ludzi dla pieniędzy za łajdactwo.

szczytowe osiągnięcie myśli ludzkiej


( ͡° ͜ʖ ͡°)