Wpis z mikrobloga

Mirki z #gliwice
byłem u was trzy dni i macie zajebiste miasto
przejazd przez miasto trwa kilka minut
jak człowiek nawet nie chce to zaraz ląduje albo na A1 albo na A4 albo na DTŚ
na żadnych światłach nie stałem dłużej niż dwie zmiany
macie zarąbisty park prawie w środku miasta

możecie mi tylko powiedzieć o co chodzi z tymi torami wyczytałem że to zabytkowe jakieś
ale po co one jak tramwaj nie jeździ?

czy to miasto ma jakieś wady?
życie nocne mnie nie interesuje.
chyba tylko komunikacja miejska jest w kiepskim stanie?

natomiast wróciłem do #krakow to od razu #!$%@? mnie wziął bo korek korkiem pogania
to miasto potwór który zjada swoje dzieci
  • 34
a dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
kurcze zastawiamy się nad gliwicami z różowym
już nawet mieszkanie na wojska polskie zabukowaliśmy tylko firma nie może się zdecydować
no i cały czas zadajemy sobie pytanie czy w Gliwicach da się żyć jak ma się dzieci
da sie?
@smutny_ja: @TeslaX:
@smutny_ja pisząc trynek określ dokładnie ulice, bo trynek jest dosyć duży więc trochę dziwnie tak wrzucać do jednego wora, slumsy jeżeli już to można powiedzieć okolice lotniska jeżeli chodzi o te bloki starego dosyć budownictwa. Natomiast z.w.m Żwirki i wigury, osiedle gwarków jasna jakoś bym nie określał jako slumsy, kompleks orlików, rejony spokojne, hala sportowa z kompleksem. Wychowałem się w tym rejonie i od zawsze jedynie to w.w okolice lotniska plus Pszczyńska
@Sl_w_k_1: Zatorze here. Wojska Polskiego jest moim zdaniem całkiem w porządku, stopień patologii nie wybija się jakoś ani pozytywnie ani negatywnie.
W Gliwicach żyje się całkiem ok, jest parę niedociągnięć (typu komunikacja miejska, ale do ~2021 ma powstać w końcu sensowny dworzec autobusowy), całkiem zielono, jak komuś się nudzi to ma w pobliżu całkiem sporo miejsc do zwiedzenia. Taka dobra baza wypadowa.
@Sl_w_k_1: Jeśli chodzi o tory w centrum miasta, to są własnością Tramwajów Śląskich. Gliwice zlikwidowały tramwaje i to spółka TŚ zobowiązana jest do usunięcia pozostałego torowiska, ale krótko mówiąc przerzuca się z miastem paragrafami i brakiem finansowania.

Jeśli chodzi o osiedle WP, to bardzo fajne miejsce - cicho, spokojnie, dosyć zielono, sporo miejsc spacerowych. Bardzo blisko ścieżka rowerowa poza miasto, szpital prawie pod nosem, Biedronka, Lidl, szkoła. W sumie wszystko czego