Wpis z mikrobloga

@rwL_: Hmmmmmmmm. Bo innych startujących w wyborach nie ma?? Co, Razem może mam głosować?? A może na narodowców?? Każdy może #!$%@?ć "łooo hurr durr gupie gupki głosujo tylko na 5 partii na krzyż" ale jak trzeba podać alternatywę to już nie ma komu.
@kurczok: Wiem, że nie ma w tym kraju normalnej partii, ale jedyne sensowne mimo wszystko to Wolność i Razem. Spójny program pochodzący od jasnych idei. Jedna z tych dwóch partii w zależności prawie całkowicie wystarczy na rynku politycznym. Jest lewica i prawica. Centrum nie uwzględniam, bo takiego czegoś w Polsce nie ma.
@GordonLameman3:
PO - oszuści i złodzieje,
Nowoczesna - PO pod inną nazwą,
PiS - powracający do PRL,
SLD - pozostałości po PZPR,
PSL - najbardziej bezpłciowa partia,
Kukiz15 - najbardziej idiotyczny projekt polityczny III RP

Wolność - lider, głoszący swoje prywatne poglądy w sposób kontrowersyjny, zniechęcający ludzi do głosowania, najbardziej prawicowa partia, a program jest bardzo spójny i jasno wynika z pewnej idei;
Razem - liderem jest marksista, głoszący swoje kontrowersyjne
@pk347: No i widzisz, jesteś debilem. Nigdzie nie wrzuciłem tych partii do jednego worka ideologicznego, tylko do jednego worka, hmm... „bezsensownego wyboru”, że tak to określę. Czytaj ze zrozumieniem i najlepiej nie chodź na wybory, dla dobra swojego i nas wszystkich.
@kurczok: Czyli generalnie według Ciebie partia Korwina i Zandberga są gorsze od tej bandy oszustów i złodziei, pozostałościach po komunie, idiotycznej grupie złożonej z ludzi o kompletnie różnych poglądach, czy może partii z programem widmo, która w zamian za stanowiska ministrów pójdzie w koalicje z każdym?
@rwL_: Problem w tym, że polityka to sztuka kompromisu. Idee są fajne, ale tylko w teorii.

Dobry system to taki, który zaczerpnie z tych idei co najlepsze:
- wolność gospodarczą
- niewielkie podatki
- zapewnienie minimalnej opieki socjalnej i pomocy w stanięciu na nogi
- wolność osobistą
- brak inwigilacji obywatela
- zapewnienia bezpieczeństwa przez zagrożeniami z zewnątrz.
@GordonLameman3: Tylko wiesz, że niewielkie podatki i zapewnienie minimalnej opieki socjalnej (w przypadku prywatnych fundacji) wynikają z wolności gospodarczej, a brak inwigilacji i zabepwnienie bezpieczeństwa z wolności osobistej? xD Więc nie rozumiem, dlaczego wymieniłeś to wszystko osobno. Tak poza tym - najbliżej tego, o czym napisałeś, jest niestety Wolność.
@rwL_:
Nie, nie miałem na myśli prywatnych fundacji. Miałem na myśli system państwowy.

Wolność osobista to też wolność wyznania, wolność seksualna i wolność zawierania związków.
Brak inwigilacji podkreśliłem, bo według wielu kłóci on się z zapewnieniem bezpieczeństwa i wcale nie jest tak oczywisty w kontekście wolności osobistej.
Wolność to nie jest stan zerojedynkowy.