Wpis z mikrobloga

Rewolucja w krakowskim MPK - GPS będzie działać od jesieni!

Jak udało się dowiedzieć, krakowskie MPK planuje jesienią tego roku udostępnić publicznie dane GPS ze swoich autobusów, podobnie jak zrobiło to z tramwajowymi wiosną 2017. Jeśli przewoźnikowi uda się zrealizować te zamiary, oznaczać to będzie prawdziwą rewolucję w krakowskim transporcie zbiorowym.

#krakow #polska #ciekawostki #komunikacjamiejska #mpk #zikit #mikroreklama
  • 8
Jest jakaś apka gdzie można śledzić te tramwaje na żywo? Takie jakdojadę, tylko z danymi z gps'a? Mogło by być fajne do sprawdzania czy znowu się spóźni, czy muszę biec.
A może jak sam zrobię to jest szansa się wybić na Play store?
Ale krk pod ręką pokazuje tylko lokalizację, żadnego wyszukiwania tras nie ma z tego co czytalem, a chodzi o to żeby było wszystko w jednym miejscu. Chce mieć jedną apke do wszystkiego, a nie na jednej sprawdzam trasę, żaby w drugiej sprawdzać czy jedzie ten autobus czy dopiero za 15 min bo korki.
Poza tym tu mogę mieć odpowiedz szybciej niż bym znalazł sam
@Aschalin: a to nie było jakoś tak, że jakiś koleś zrobił webowa wersje apki która pokazywała położenia tramwajów, a potem chciał się dogadać z jakimś jakdojade/inna firma ale go wyruchali? Kurde kojarzę taki temat ale teraz nie mogę nic znaleźć - może to były jakieś domysły w komentarzach i dorobiłem sobie do tego historię :/
@powaznyczlowiek nie słyszałem o tym ale jak by go wyruchali, to może były by lokalizacje tramwajów w jakimś jakdojadę. A nic takiego nie kojarzę.
Więc jeżeli już, to nie wyruchali tylko się obie strony nie dogadały.