Wpis z mikrobloga

z ciekawosci zalozylem sobie #revolut, pewnie bede uzywac w maroko i paru innych krajach.
stary jestem i nie ogarniam nowych technologii czasem - kilka #pytanie:

1. w aplikacji moge zalozyc sobie konta w roznych walutach (moje podstawowe konto i karta sa w EUR). jesli chce zaplacic np. w Maroko - czy musze sobie w aplikacji zalozyc konto MAD, albo w Polsce - konto PLN i tam sobie skladowac diramy/zlotowki i jak bede placic karta - bedzie schodzic z tego konta bez zadnych dodatkowych zabiegow? Bo podstawowa funkcje (chyba) ogarniam: jak nie mam tych dodatkowych kont - schodzic bedzie z konta EUR i przeliczac po bardzo pozytywnych kursach, poza weekendem ;)

2. czy da sie tego uzyc do kupowania CHF i splacania kredytu w Polsce w CHF? Czyli zakup w revolut i przelew na rachunek techniczny w CHF w Polsce?

3. jest jakis powod, dla ktorego karty revolut nie moge dodac jako karty w Wallet na iphonie?
  • 4
@taju 1. Możesz sobie otworzyć te konta. Jeśli masz środki w danej walucie to z tego ściąga. Jeśli nie masz to tak jak pisałeś przelicza z innej po normalnym czyli dosyć dobrym kursie. W weekendy prowizje są większe więc przed nimi warto wymienić na zapas ewentualnie.

2. Możesz zrobić przelew na dowolny rachunek. Te darmowe mogą iść nieco dłużej, ale ogólnie nadaje się do tego.
@taju: Za dużo w tej aplikacji nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie warto korzystać z kryptowalut, a poza tym to raczej jasne. Fizyczna karta do płatności i jeśli ci zależy na szybkich przelewach to rozważ premium.