Wpis z mikrobloga

Rok bardzo dawny
Biskup - kurde papież, mówią nam że nie mamy sprzedawać już tych figurek w sklepiku, że to sprzeczne z drugim przykazaniem
Papież - co? To z czego zapłacę za gaz, prąd. Dawaj tu tę Biblie.

Księga Powtórzonego Prawa 5,6–21
Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich.

B - widzi papież, nie można
P - czekaj, czekaj, jest jeszcze wersja z Księga Wyjścia

Księga Wyjścia 20,2–17
Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.

B - widzi papież nie ma bata, trzeba spalić obrazy, stłuc żeźby
P - jaki ty małej wiary jesteś Biskup, dawaj nasz katechizm, zaraz wykreślę i po krzyku, będzie kasa
B - no ale... jak wykreślisz to będzie już 9 przykazań a nie 10 jak mówi Biblia
P - fakt... kurde... czekaj już wiem. Dawaj ostatnie przykazanie

Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, ani będziesz pragnął żony jego, ani sługi, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.

P - Tniemy w środku i mamy znów 10
B - Papież to ma jednak łeb
P - Nie łeb ale łaskę ducha świętego ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#bekazkatoli #gimboateizm
  • 29
IMO każdy kto popiera związki partnerskie powinien zmienić, wtedy dzbany by zobaczyły ilu nas jest.

@lakukaracza_: niestety, za Karola Wojtyłę na tle tęczy jest instant ban (już go dostałem xD) a aktualnie jestem zakochany w Jugosławii i tego za bardzo nie połączę (chyba że Tito na tle tęczy, w sumie niegłupie). Może we wrześniu wsadzę twarz Wyszyńskiego na tle tęczy, jeśli nikt na wypoku tego nie zrobił, albo coś wytnę z
Pobierz l.....0 - > IMO każdy kto popiera związki partnerskie powinien zmienić, wtedy dzbany ...
źródło: comment_NrwFsHirQ2G0j0hYwvmul9pMwA9SRx1Q.jpg
Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią.


@lakukaracza_: Trzeba być debilem żeby nie rozumieć o co tu chodzi. Gdzie masz napisane, że nie można robić sobie portretów Boga?
Zgrywasz takie oświeconego a powtarzasz jakieś pseudo-mądrości. To są te super argumenty ateistów?